مقاله ساختار شجره برخي گله هاي گاو هلشتاين ايران و تاثير آن بر هم خوني

مقاله ساختار شجره برخي گله هاي گاو هلشتاين ايران و تاثير آن بر هم خوني

… دانلود …

مقاله ساختار شجره برخي گله هاي گاو هلشتاين ايران و تاثير آن بر هم خوني دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ساختار شجره برخي گله هاي گاو هلشتاين ايران و تاثير آن بر هم خوني کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله ساختار شجره برخي گله هاي گاو هلشتاين ايران و تاثير آن بر هم خوني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ساختار شجره برخي گله هاي گاو هلشتاين ايران و تاثير آن بر هم خوني :

تعداد صفحات : 9

در بررسی حاضر از اطلاعات شجره ا ی گاو هلشتاین ایران، که توسط مرکز اصلاح دام کشور در طی سال های 1350 تا 1388 ثبت شده بود، برای بررسی علت افزایش هم خونی استفاده شد. ضریب هم خونی و معیار کامل بودن شجره همه گاوها با استفاده از ساختار شجره ی 883713 حیوان محاسبه شد. گله های با معیار کامل بودن شجره بیش از 85/0 استخراج و به دو گروه، هم خونی زیاد (گروه 1) با متوسط هم خونی 0514/0 و معیار کامل بودن شجره 97/0، و گروه هم خونی کم (گروه 2) با متوسط هم خونی 0184/0 و معیار کامل بودن شجره 95/0 تقسیم شدند. برای هر دو گروه، جمعیت مرجع (حیوانات متولد شده در طی سال های 1381 تا 1388) تعریف شدند. تعداد حیوانات شجره ی هر گروه، به ترتیب، 35638 حیوان در گروه 1 و 41850 حیوان در گروه 2 بود. احتمال منشاء ژن (تعداد حیوانات بنیان گذار، تعداد موثر حیوانات بنیان گذار، معادل ژنومی حیوانات بنیان گذار و اندازه موثر حیوانات غیر بنیان گذار و سهم بنیان گذارها) برای هر دو گروه محاسبه شد. تعداد حیوانات بنیان گذار، تعداد موثر حیوانات بنیان گذار، معادل ژنومی حیوانات بنیان گذار و اندازه موثر حیوانات غیر بنیان گذار و سهم بنیان گذارها در 50 درصد ژنوم جمعیت حاضر در گروه هم خونی زیاد، به ترتیب، 5226، 84/296، 31/9، 61/9 و 134 و در گروه هم خونی کم، به ترتیب، 7562، 46/331، 78/16، 67/17 و 153 بود. این نتایج نشان می دهند که، هم خونی زیاد گله های گاوهای هلشتاین ایران می تواند ناشی از تعداد موثر حیوانات بنیان گذار کم باشد.

پژوهشگر گرامی فایل کامل مقاله ساختار شجره برخي گله هاي گاو هلشتاين ايران و تاثير آن بر هم خوني با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مقاله ساختار شجره برخي گله هاي گاو هلشتاين ايران و تاثير آن بر هم خوني دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.