آزادي و دين داري از ديدگاه ميشل فوکو، با تاکيد بر نوشته هاي او درباره انقلاب اسلامي ايران

آزادي و دين داري از ديدگاه ميشل فوکو، با تاکيد بر نوشته هاي او درباره انقلاب اسلامي ايران

… دانلود …

آزادي و دين داري از ديدگاه ميشل فوکو، با تاکيد بر نوشته هاي او درباره انقلاب اسلامي ايران دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد آزادي و دين داري از ديدگاه ميشل فوکو، با تاکيد بر نوشته هاي او درباره انقلاب اسلامي ايران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي آزادي و دين داري از ديدگاه ميشل فوکو، با تاکيد بر نوشته هاي او درباره انقلاب اسلامي ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن آزادي و دين داري از ديدگاه ميشل فوکو، با تاکيد بر نوشته هاي او درباره انقلاب اسلامي ايران :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : غرب شناسي بنيادي

تعداد صفحات : 13

یکی از مهم ترین سوالاتی که ذهن پژوهش گران فوکو را درگیر کرده این است که آیا نظریات او درباره قدرت موقعیتی برای اعمال آزادی و شورش فراهم می کند. هم چنین، در پی این سوال یکی از معماهای پیش روی پژوهش گران این بوده است که مواضع او درباره انقلاب ایران چگونه با مواضعی که درباره آزادی و قدرت داشته است سازگاری می یابد. در این مقاله نقش آزادی و سوژگی در آثار فوکو را با تاکید بر انقلاب ایران بررسی خواهم کرد. از نظر وی، در موقعیتی که قدرت در همه جا نفوذ کرده است، یکی از امکان های مهم برای اعمال فاعلیت (سوژگی) «تمرین های معنوی» است، یعنی مجموعه ای از فعالیت ها که در جهت خودسازی انجام می شود. انقلاب ایران نمونه ای از این نوع سوژگی را به نمایش گذاشت، زیرا بسیاری از انقلابیون هم زمان به خودسازی درونی و ایجاد تحول بیرونی می پرداختند. فوکو باور داشت که تشیع انقلابی به دلیل وجود رویکردهای باطنی امکان اعمال آزادی را فراهم می کند. البته چنین ترکیبی از آن جا که در مقوله های ذهنی غربی نمی گنجید، برای ایشان هضم شدنی نبود.

كلید واژه: میشل فوکو، انقلاب ایران، قدرت، فاعلیت (سوژگی)، معنویت سیاسی

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل آزادي و دين داري از ديدگاه ميشل فوکو، با تاکيد بر نوشته هاي او درباره انقلاب اسلامي ايران روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

آزادي و دين داري از ديدگاه ميشل فوکو، با تاکيد بر نوشته هاي او درباره انقلاب اسلامي ايران