ارزيابي يک الگوي حمايت از توليدملي از منظر نهج البلاغه

ارزيابي يک الگوي حمايت از توليدملي از منظر نهج البلاغه

… دانلود …

ارزيابي يک الگوي حمايت از توليدملي از منظر نهج البلاغه دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ارزيابي يک الگوي حمايت از توليدملي از منظر نهج البلاغه کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي ارزيابي يک الگوي حمايت از توليدملي از منظر نهج البلاغه،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن ارزيابي يک الگوي حمايت از توليدملي از منظر نهج البلاغه :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : دومين کنفرانس بين المللي علوم انساني با رويکرد بومي – اسلامي و با تاکيد بر پژوهش هاي نوين

تعداد صفحات : 8

چکیده مقاله:

تخفیف مالیاتی از جمله ابزار های مالی دولت برای حمایت از تولید ملی محسوب می شود. این در حالی است که این مشوق مالیاتی همچون یک یارانه از یک سو با کاهش هزینه های تولید منجر به افزایش سرمایه گذاری و به دنبال آن افزایش اشتغال و ظهور تولیدکنندگان جدید گردیده و از سویی دیگر در صورت بروز مشکل و اخلال برای تولیدکنندگان فعلی نیز از آن ها حمایت خواهدکرد. بر این اساس، این پژوهش در رویکردی تحلیلی به منظور ارزیابی یک الگوی حمایتی از تولید ملی، اندیشه های اقتصادی امام علی (ع) در نهج البلاغه را با تاکید بر سیاست تخفیف مالیاتی مورد واکاوی قرار داده است. در این راستا، در قالب سه سوال اساسیآثار تخفیف های مالیاتی، گروها و اقشار تحت تاثیر آن و زمان مناسب برای اجرای این ابزار حمایتی مورد بررسی قرار گرفته است. بنا به فرموده امام علی (ع) توسعه و پیشرفت جامعه، گسترش عدالت، همدلی و هم زبانی بیشتر دولت و ملت از جمله آثار وپیامدهای اصلی تخفیف های مالیاتی است. از سویی دیگر از کلام امیرالمومنین (ع) این گونه برداشت می شود که اگر چه منافع حاصل از تخفیف مالیاتی مستقیما نصیب گروه مالیات دهندگان شده و به نوعی امور آن ها را اصلاح می کند، ولی به صورتغیرمستقیم نیز اقشار و گروه های دیگر از آن بهره مند خواهند شد. علاوه بر این تخفیف مالیاتی باید به صورت موقتی و نه دایم تا زمان رفع مشکل و بهبود وضعیت تولیدکنندگان اعمال گردد؛ بنابراین، چارچوب نظری معرفی شده می تواند به عنوان یک الگوی بومی اسلامی مناسب، دولت را در برنامه ریزی و اجرای سیاست تخفیف مالیاتی به منظور حمایت از تولید ملی به عنوان رکن – اساسی سیاست های اقتصاد مقاومتی یاری رساند.

اینک شما با جستجوی ارزيابي يک الگوي حمايت از توليدملي از منظر نهج البلاغه وارد صفحه فروش فایل دانلودی ارزيابي يک الگوي حمايت از توليدملي از منظر نهج البلاغه شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

ارزيابي يک الگوي حمايت از توليدملي از منظر نهج البلاغه