تاثير آموزش بر آگاهي و نگرش مادران در مورد سالک در مشهد

تاثير آموزش بر آگاهي و نگرش مادران در مورد سالک در مشهد

… دانلود …

تاثير آموزش بر آگاهي و نگرش مادران در مورد سالک در مشهد دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تاثير آموزش بر آگاهي و نگرش مادران در مورد سالک در مشهد کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تاثير آموزش بر آگاهي و نگرش مادران در مورد سالک در مشهد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تاثير آموزش بر آگاهي و نگرش مادران در مورد سالک در مشهد :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پوست و زيبايي

تعداد صفحات : 12

زمینه و هدف: کمبود اطلاعات مادران در زمینه راه های پیشگیری از سالک در ابتلا به این بیماری نقش مهمی دارد، لذا اقدامات پیش گیرانه زمانی موثر خواهد بود که مادران آگاهی لازم و نگرش مثبت درخصوص بیماری و نحوه پیش گیری از آن را داشته باشند. مطالعه حاضر با هدف بررسی تاثیر مداخله آموزش بر آگاهی و نگرش مادران این منطقه در زمینه سالک و راه های پیشگیری از آن انجام گرفت.روش اجرا: مطالعه حاضر مطالعه ای نیمه تجربی بود. 120 نفر زن متاهل بالای 15 سال که در سال 1388 به مرکز بهداشتی درمانی آب و برق شهر مشهد مراجعه کرده بودند در سه گروه سخنرانی، بحث گروهی و شاهد، مورد پژوهش قرار گرفتند. ابزار گردآوری داده ها پرسش نامه تدوین شده توسط پژوهشگر بود. ارزیابی اثر مداخله آموزشی در زمان های قبل، بلافاصله بعد و یک ماه بعد از آموزش انجام گرفت.یافته ها: میانگین امتیاز آگاهی قبل از آموزش در بین سه گروه مورد مطالعه تفاوت معنی دار نداشت (p=0.71) ولی بلافاصله و یک ماه بعد از مداخله آموزشی اختلاف معنی داری میان سه گروه در میانگین امتیاز آگاهی وجود داشت (p=0.001). هم چنین، تفاوت معنی داری در امتیاز نمره نگرش بین دو گروه سخنرانی و بحث وجود داشته و اختلاف معنی داری در میانگین امتیاز نگرش بعد از مداخله نسبت به قبل از مداخله مشاهده شد (p=0.001).نتیجه گیری: به طور کلی یافته های حاصل از این مطالعه نشان داد که آموزش فردی و گروهی برای مادران بر دانش و نگرش آن ها موثر است، از این رو ارائه برنامه آموزش بهداشت هم چون بحث گروهی و سخنرانی توصیه می گردد. با توجه به افزایش بازده آموزشی در روش بحث گروهی، این روش جهت ماندگاری بیشتر اثرات آموزش بر آگاهی و نگرش مادران توصیه می گردد.

كلید واژه: مداخله آموزشی، نگرش، سالک، پیشگیری

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی تاثير آموزش بر آگاهي و نگرش مادران در مورد سالک در مشهد وارد صفحه فروش فایل دانلودی تاثير آموزش بر آگاهي و نگرش مادران در مورد سالک در مشهد شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

تاثير آموزش بر آگاهي و نگرش مادران در مورد سالک در مشهد