تعيين مقدار بقاياي گياهي، ويژگي هاي فيزيکي و مکانيکي خاک در سيستم هاي خاک ورزي مختلف

تعيين مقدار بقاياي گياهي، ويژگي هاي فيزيکي و مکانيکي خاک در سيستم هاي خاک ورزي مختلف

… دانلود …

تعيين مقدار بقاياي گياهي، ويژگي هاي فيزيکي و مکانيکي خاک در سيستم هاي خاک ورزي مختلف دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تعيين مقدار بقاياي گياهي، ويژگي هاي فيزيکي و مکانيکي خاک در سيستم هاي خاک ورزي مختلف کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تعيين مقدار بقاياي گياهي، ويژگي هاي فيزيکي و مکانيکي خاک در سيستم هاي خاک ورزي مختلف،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تعيين مقدار بقاياي گياهي، ويژگي هاي فيزيکي و مکانيکي خاک در سيستم هاي خاک ورزي مختلف :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : ماشين هاي كشاورزي

تعداد صفحات : 12

روش های خاک ورزی حفاظتی که با مدیریت مناسب بقایای محصول همراه باشد یکی از راه کارهای موثر در جلوگیری از فرسایش خاک، کاهش آلودگی هوا، کاهش مصرف انرژی و کاهش هزینه ها در کشاورزی به شمار می رود. در این تحقیق، تاثیر روش های مختلف خاک ورزی بر پوشش بقایای گیاهی، مقاومت مکانیکی خاک و پایداری خاکدانه ها مورد بررسی قرار گرفت. همچنین تاثیر درصدهای مختلف بقایای گیاهی بر مقاومت غلتشی چرخ غیرمحرک در محیط انباره خاک مورد بررسی قرار گرفت. آزمایشات مزرعه ای به صورت فاکتوریل و در قالب طرح بلوک های کاملا تصادفی انجام شد. روش های مختلف خاکورزی در سه تیمار (گاوآهن برگردان دار، گاوآهن بشقابی و گاوآهن چیزل) با چهار تکرار صورت گرفت. مقادیر بقایای گیاهی با استفاده از دو روش برش عرضی خطی و روش پردازش تصویر محاسبه گردید. آزمایشات مربوط به مقاومت غلتشی نیز در محیط انباره خاک و در سه سطح 10، 50 و 90 درصد انجام گرفت. نتایج نشان داد که با افزایش شدت خاک ورزی، پایداری خاکدانه ها کاهش یافته است، به طوری که کمترین مقدار پایداری خاکدانه مربوط به تیمارهای خاک ورزی شده با گاوآهن برگردان دار و بیشترین مقدار پایداری مختص تیمار خاک ورزی شده با گاوآهن چیزل و بشقابی به دست آمد. نتایج حاصل از بررسی اثر بقایای گیاهی بر مقاومت غلتشی چرخ نشان داد که مقاومت غلتشی تیمارهای مختلف با یکدیگر تفاوت معنی داری ندارند. در نهایت استفاده از گاوآهن بشقابی به دلیل داشتن درصد بالایی از پوشش بقایای گیاهی و کاهش چشمگیر مقاومت مکانیکی و جرم ویژه ظاهری و نیز حفظ پایداری خاکدانه ها، به عنوان ابزار مناسب خاک ورز در این تحقیق توصیه می شود.

كلید واژه: خاک ورزی حفاظتی، مدیریت بقایای گیاهی، مقاومت غلتشی

پژوهشگر گرامی فایل کامل تعيين مقدار بقاياي گياهي، ويژگي هاي فيزيکي و مکانيکي خاک در سيستم هاي خاک ورزي مختلف با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل تعيين مقدار بقاياي گياهي، ويژگي هاي فيزيکي و مکانيکي خاک در سيستم هاي خاک ورزي مختلف دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.