حذف 4-کلرفنل از فاضلاب سنتتيک با استفاده از گرانول هاي نانو ذرات اکسيد گرافن

حذف 4-کلرفنل از فاضلاب سنتتيک با استفاده از گرانول هاي نانو ذرات اکسيد گرافن

… دانلود …

حذف 4-کلرفنل از فاضلاب سنتتيک با استفاده از گرانول هاي نانو ذرات اکسيد گرافن دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد حذف 4-کلرفنل از فاضلاب سنتتيک با استفاده از گرانول هاي نانو ذرات اکسيد گرافن کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي حذف 4-کلرفنل از فاضلاب سنتتيک با استفاده از گرانول هاي نانو ذرات اکسيد گرافن،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن حذف 4-کلرفنل از فاضلاب سنتتيک با استفاده از گرانول هاي نانو ذرات اکسيد گرافن :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : طلوع بهداشت

تعداد صفحات : 12

مقدمه: 4-کلروفنل یکی از آلاینده های رایج در فاضلاب تولیدی از صنایع شیمیائی و پتروشیمی می باشد. این ماده بدلیل حضور کلر و حلقه بنزنی در آن مقاوم در برابر تجزیه بیولوژیکی می باشد. در این پژوهش، گرانول های نانو ذرات اکسید گرافن بعنوان یک جاذب نانو ساختار با خواصی بهتر نسبت به سایر جاذب ها جهت حذف4-کلروفنل از محیط آبی مورد بررسی قرارگرفت.روش بررسی:این پژوهش در سال 93-92 انجام گردید که در آن با استفاده از سیلیکات سدیم نانو ذرات اکسید گرافن گرانول سازی و جهت شناسایی مورفولوژی و ساختار جاذب از روش های پراش سنجی پرتو ایکس و تصویر میکروسکوپ پراش الکترونیکی استفاده شد. متغیر های موثر بر فرایند جذب از جمله غلظت اولیه 4-کلرو فنل (5، 10، 15، 20 و25 میلی گرم بر لیتر)، مقدار جاذب (20، 40، 60 و 80 درصد وزنی)، زمان تماس (3، 5، 10، 20و 30دقیقه) و pH 4 تا 9 به روش تغییر یک عامل در زمان بررسی گردید. در انتها داده ها با ایزوترم های لانگمویر و فروندلیچ مطابقت داده شد.یافته ها: فرایند جذب در زمان 20 دقیقه به تعادل رسید. مقدار2گرم برلیتر گرانول اکسید گرافن در زمان 3 دقیقه و7= pH توانست 5 میلی گرم بر لیتر 4-کلروفنل را تا 58% حذف نماید. ایزوترم فروندلیچ فرایند جذب را بخوبی توصیف نمود. مقدار R2، 0.92 بدست آمد.نتیجه گیری: فرایند جذب بوسیله جاذب گرانول های نانو ذرات اکسید گرافن از فرایندهای ارزان قیمت با راندمان بالا می باشد و می توان از آن درکاهش و از بین بردن آلاینده های محیطی و بویژه محیط های آبی استفاده نمود.

كلید واژه: اکسید گرافن، نانو ساختار، جذب، 4، کلروفنل، سیلیکات سدیم

پژوهشگر گرامی فایل کامل حذف 4-کلرفنل از فاضلاب سنتتيک با استفاده از گرانول هاي نانو ذرات اکسيد گرافن با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل حذف 4-کلرفنل از فاضلاب سنتتيک با استفاده از گرانول هاي نانو ذرات اکسيد گرافن دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.