بررسي اثر کاربرد همزمان اسيد ساليسيليک و روي بر شاخص هاي جوانه زني و رشد رويشي گياه ماش (.Vigna radiata L)

بررسي اثر کاربرد همزمان اسيد ساليسيليک و روي بر شاخص هاي جوانه زني و رشد رويشي گياه ماش (.Vigna radiata L)

… دانلود …

بررسي اثر کاربرد همزمان اسيد ساليسيليک و روي بر شاخص هاي جوانه زني و رشد رويشي گياه ماش (.Vigna radiata L) دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي اثر کاربرد همزمان اسيد ساليسيليک و روي بر شاخص هاي جوانه زني و رشد رويشي گياه ماش (.Vigna radiata L) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي اثر کاربرد همزمان اسيد ساليسيليک و روي بر شاخص هاي جوانه زني و رشد رويشي گياه ماش (.Vigna radiata L)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي اثر کاربرد همزمان اسيد ساليسيليک و روي بر شاخص هاي جوانه زني و رشد رويشي گياه ماش (.Vigna radiata L) :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : فيزيولوژي گياهان زراعي

تعداد صفحات : 13

اسید سالیسیلیک در تنظیم فرایندهای فیزیولوژیکی مختلف و رشد و نمو گیاه نقش دارد. به منظور بررسی اثر سالیسیلیک اسید و عنصر روی بر صفات مورفوفیزیولوژیکی گیاه ماش آزمایشی به صورت فاکتوریل در قالب طرح کاملا تصادفی در سه تکرار انجام شد. بذرهای ماش در گلدان های حاوی خاک زراعی کاشته شدند و پس از مرحله چهار برگی غلظت های مختلف روی (0، 100،ppm 200 ) و محلول پاشی اسید سالیسیلیک (200 ppm، 0، 400) قرار گرفتند. نتایج نشان داد که تنش روی، موجب کاهش معنی دار طول ریشه و اندام هوایی، وزن تر و خشک اندام هوایی و رنگدانه های فتوسنتزی، و افزایش معنی دار محتوی پرولین و فعالیت آنزیم پلی فنل اکسیداز گردید. همچنین برهمکنش اسید سالیسیلیک و تنش روی، بر تمامی شاخص های اندازه گیری شده، به جز فعالیت آنزیم پلی فنل اکسیداز و گایاکول پراکسیداز ازنظر آماری معنی دار بود. در این پژوهش تیمار با اسید سالیسیلیک باعث کاهش اثر کمبود روی و افزایش تحمل گیاه ماش گردید.

كلید واژه: آنزیم آنتی اکسیدان، رنگدانه فتوسنتزی و پلی فنل اکسیداز

پژوهشگر گرامی فایل کامل بررسي اثر کاربرد همزمان اسيد ساليسيليک و روي بر شاخص هاي جوانه زني و رشد رويشي گياه ماش (.Vigna radiata L) با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل بررسي اثر کاربرد همزمان اسيد ساليسيليک و روي بر شاخص هاي جوانه زني و رشد رويشي گياه ماش (.Vigna radiata L) دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.