غاليان دور امام رضا عليه السلام و چگونگي برخورد آن حضرت عليه السلام با آن ها

غاليان دور امام رضا عليه السلام و چگونگي برخورد آن حضرت عليه السلام با آن ها

… دانلود …

غاليان دور امام رضا عليه السلام و چگونگي برخورد آن حضرت عليه السلام با آن ها دارای 44 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد غاليان دور امام رضا عليه السلام و چگونگي برخورد آن حضرت عليه السلام با آن ها کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي غاليان دور امام رضا عليه السلام و چگونگي برخورد آن حضرت عليه السلام با آن ها،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن غاليان دور امام رضا عليه السلام و چگونگي برخورد آن حضرت عليه السلام با آن ها :

سال انتشار : 1393

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : تاريخ اسلام

تعداد صفحات : 44

بررسی جریان فکری غلو در زمان امام رضا علیه السلام (183- 203 ق) و نوع برخورد آن حضرت علیه السلام با این جریان، موضوع اصلی این مقاله است. بررسی این جریان فکری نشان می دهد پدیده غلو که از دوران امامان قبلی وجود داشت در این دوران در قالب غالیان برجسته و مشهوری چون یونس بن ظبیان و محمد بن فرات و طرح افکار غالیانه دیگری به خصوص از جانب غالیان واقفی (بشیریه) تداوم یافته است. هم چنین در این دوره شاهد بروز عقاید غالیانه تفویض، تشبیه، تناسخ و احادیث غلوآمیز هستیم. امام رضا علیه السلام در مقام برخورد با این جریان علاوه بر مناظره با افراد سرشناس غالی و نقد صریح آن ها، از دوستی و معاشرت با غالیان به شدت نهی نمودند. و در مواجهه با افکار غلوآمیزی مانند تشبیه، تفویض و تناسخ نادرستی آن ها را تبیین فرمودند.

كلید واژه: امام رضا علیه السلام، غالیان، یونس بن ظبیان، محمد بن فرات، واقفیه

اینک شما با جستجوی عبارت غاليان دور امام رضا عليه السلام و چگونگي برخورد آن حضرت عليه السلام با آن ها وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
غاليان دور امام رضا عليه السلام و چگونگي برخورد آن حضرت عليه السلام با آن ها