آگاهي و نگرش ساکنين شهرستان بندرعباس در خصوص اهداي عضو

آگاهي و نگرش ساکنين شهرستان بندرعباس در خصوص اهداي عضو

… دانلود …

آگاهي و نگرش ساکنين شهرستان بندرعباس در خصوص اهداي عضو دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد آگاهي و نگرش ساکنين شهرستان بندرعباس در خصوص اهداي عضو کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي آگاهي و نگرش ساکنين شهرستان بندرعباس در خصوص اهداي عضو،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن آگاهي و نگرش ساکنين شهرستان بندرعباس در خصوص اهداي عضو :

سال انتشار : 1393

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : آموزش بهداشت و ارتقاي سلامت ايران (فارسي)

تعداد صفحات : 9

زمینه و هدف: پیوند اعضا به عنوان یک شیوه جدید درمانی برای جایگزین کردن اعضای بیماران با از کارافتادگی پیشرفته اعضا به کار گرفته می شود. از مهم ترین دغدغه ها در پیوند، کمبود عضو اهداکننده است. بسته به نوع بیماری حدود %25-10 از بیماران نیازمند پیوند، بدون دریافت عضو در فهرست انتظار فوت می کنند. مطالعه حاضر با هدف تعیین میزان آگاهی و نگرش ساکنین شهرستان بندرعباس به اهدای عضو انجام گرفت.مواد و روش ها:در این مطالعه توصیفی تحلیلی 900 نفر ( 487 مرد و 413 زن) از افراد بالای 20 سال شهر بندرعباس موردبررسی قرار گرفتند. روش نمونه گیری چندمرحله ایی بود. جمع آوری داده ها توسط پرسش نامه ای محقق ساخته که دارای روایی و پایایی معتبر بود صورت گرفت. تجزیه و تحلیل داده ها با استفاده ار SPSS16 و آزمون های توصیفی، و آزمون های استنباطی تی و آنوا و پیرسون انجام شد. از نظر آماری p>0.05 معنادار در نظر گرفته شد.یافته ها: میانگین نمره آگاهی %42.26 و نمره نگرش %70.73 بود. 260 نفر (%28.9) مخالف اهدای عضو بودند؛ که دلیل مخالفت %52.3 بازگشت به حیات بود. بین نگرش با (p=0.016). تحصیلات (p=0.022)، وضعیت اقتصادی (p=0.005) رابطه معنادار بود. همچنین بین آگاهی باتحصیلات (p<0.001) وضعیت اقتصادی (p<0.001). رابطه معنادار مشاهده گردید. تلویزیون مهم ترین منبع اطلاعاتی در خصوص اهدای عضو بود.نتیجه گیری: آموزش به مردم در جهت افزایش آگاهی نسبت به اهدای عضو و نگرش مثبت ضروری به نظر می رسد. همچنین تبلیغات و فرهنگ سازی به خصوص به وسیله صدا و سیما می تواند در افزایش سطح آگاهی های مردم نسبت به اهدای عضو نتایج مثبتی را به دنبال داشته باشد.

كلید واژه: اهدای عضو، آگاهی، نگرش، بندرعباس

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی آگاهي و نگرش ساکنين شهرستان بندرعباس در خصوص اهداي عضو وارد صفحه فروش فایل دانلودی آگاهي و نگرش ساکنين شهرستان بندرعباس در خصوص اهداي عضو شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

آگاهي و نگرش ساکنين شهرستان بندرعباس در خصوص اهداي عضو