ارزيابي شاخص بهره وري آب کشاورزي و عملکرد سياست ها و برنامه هاي مديريت آب کشور در اين زمينه

ارزيابي شاخص بهره وري آب کشاورزي و عملکرد سياست ها و برنامه هاي مديريت آب کشور در اين زمينه

… دانلود …

ارزيابي شاخص بهره وري آب کشاورزي و عملکرد سياست ها و برنامه هاي مديريت آب کشور در اين زمينه دارای 23 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ارزيابي شاخص بهره وري آب کشاورزي و عملکرد سياست ها و برنامه هاي مديريت آب کشور در اين زمينه کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي ارزيابي شاخص بهره وري آب کشاورزي و عملکرد سياست ها و برنامه هاي مديريت آب کشور در اين زمينه،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن ارزيابي شاخص بهره وري آب کشاورزي و عملکرد سياست ها و برنامه هاي مديريت آب کشور در اين زمينه :

سال انتشار : 1393

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجلس و راهبرد

تعداد صفحات : 23

بهره وری آب بیانگر مقدار محصول تولیدی یا درآمد حاصله به ازای هر واحد آب مصرفی است. اقتصاددانان برای حل مشکل تولید غذا از منابع آب محدود و جلوگیری از واردات بی رویه محصولات کشاورزی، پیشنهاد می کنند تنها راه موجود افزایش بهره وری فیزیکی و در نهایت بهبود بهره وری اقتصادی آب است. ازلحاظ قانونی نیز به استناد ماده (25) «قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی»، بر اهمیت تعیین شاخص های بهره وری آب کشاورزی و اقدامات اجرایی برای بهبود آن تاکید شده است. براساس نتایج شاخص بهره وری فیزیکی آب کشور در سال های 1379 (پایه)، 1385، 1389 (شاهد)، 1404 (هدف)، به ترتیب برابر 0.70، 0.79، 0.95 و 1.70 کیلوگرم بر مترمکعب است. همچنین مقدار شاخص راندمان کاربرد آب در مزرعه در همین سال ها به ترتیب برابر34 درصد، 37 درصد، 40 درصد، 60 درصد است. بهبود بهره وری آب هدف مهمی است که کشور ناگزیر از آن بوده و در یازده سال آینده مقدار آن باید از مقدار فعلی 0.9-1.0 کیلوگرم بر مترمکعب به دوبرابر آن برسد. این چالش نیازمند تدوین قوانین و نهادهای بدیع و جدید درباره مدیریت آب، سیاست های جدید الگوی کشت محصولات کشاورزی، مشارکت بیشتر بهره برداران و سازمان های مرتبط در تصمیم سازی ها، تشکیل شورای آب حوضه های آبریز، اقدامات فنی و زیربنایی لازم و ارتقای دانش بهره برداران و دانش فنی و تحقیقاتی لازم در این زمینه هاست. عملیاتی کردن اجرای ماده (25) «قانون افزایش بهره وری در بخش کشاورزی و منابع طبیعی»، می تواند اولین و اساسی ترین قدم در این راستا باشد.

كلید واژه: بهره وری آب، سیاست، برنامه، ارزیابی، کشاورزی

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی ارزيابي شاخص بهره وري آب کشاورزي و عملکرد سياست ها و برنامه هاي مديريت آب کشور در اين زمينه وارد صفحه فروش فایل دانلودی ارزيابي شاخص بهره وري آب کشاورزي و عملکرد سياست ها و برنامه هاي مديريت آب کشور در اين زمينه شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

ارزيابي شاخص بهره وري آب کشاورزي و عملکرد سياست ها و برنامه هاي مديريت آب کشور در اين زمينه