استفاده از شبکه هاي تجميع خبرگان به منظور طبقه بندي سيگنال مغزي افراد سالم و بيماران صرعي

استفاده از شبکه هاي تجميع خبرگان به منظور طبقه بندي سيگنال مغزي افراد سالم و بيماران صرعي

… دانلود …

استفاده از شبکه هاي تجميع خبرگان به منظور طبقه بندي سيگنال مغزي افراد سالم و بيماران صرعي دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد استفاده از شبکه هاي تجميع خبرگان به منظور طبقه بندي سيگنال مغزي افراد سالم و بيماران صرعي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي استفاده از شبکه هاي تجميع خبرگان به منظور طبقه بندي سيگنال مغزي افراد سالم و بيماران صرعي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن استفاده از شبکه هاي تجميع خبرگان به منظور طبقه بندي سيگنال مغزي افراد سالم و بيماران صرعي :

سال انتشار : 1392

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : هوش محاسباتي در مهندسي برق (سيستم هاي هوشمند در مهندسي برق)

تعداد صفحات : 8

EEG یکی از مهمترین و رایجترین مراجع برای مطالعه عملکرد مغز و اختلالات نورولوژیک است.به همین دلیل، تشخیص تغییرات EEG توسط سیستم های خودکار، موضوعی است که برای سال های متوالی تحت مطالعه است.از آنجا که در هر سیستم دسته بندی، صحت تصمیم گیری از اهمیت ویژه ای برخوردار است، لذا نیازمند وجود روش های طبقه بندی بهتر برای سیگنال مغزی هستیم. در این تحقیق، به دنبال ارائه یک سیستم هوشمند مرکب برای بهبود صحت طبقه بندی سیگنال مغزی (EEG) به گروه های مختلف هستیم. این مقاله استفاده از روش تجمیع خبرگان (Mixture of Experts (ME)) برای بهبود تفکیک سیگنال های EEG افراد سالم و بیماران صرعی را نشان داده و صحت طبقه بندی آن را ارزیابی کرده است. تصمیم گیری در دو مرحله انجام شد: 1) استخراج ویژگی به وسیله روش های مختلف بردار ویژه و 2) طبقه بندی با استفاده از طبقه بندی کننده های آموزش دیده شده توسط ویژگی های استخراج شده. ورودی های این سیستم هوشمند از ویژگی های مرکب، که متناسب با ساختار شبکه انتخاب شده، تشکیل شده اند. در این مطالعه سه روش مبتنی بر بردارهای ویژه (PISARENKO،MUSIC ،MINIMUM NORM) برای تولید تخمین طیف چگالی توان (PSD) انتخاب شدند. پس از پیاده سازی ME و آموزش آن روی ویژگی های مرکب، نشان داده که این روش می تواند به صحت طبقه بندی بالایی برسد. از این جهت، جداسازی سیگنال های مغزی بیماران صرعی در حالات مختلف و افراد سالم با صحت بالایی امکان پذیر است. از طرفی، از آنجا که مناسب بودن عملکرد شبکه عصبی به اندازه دسته های آموزش و تست بستگی دارد، در این مطالعه با تقسیم مشاهدات به سه گروه آموزش (70%)، آزمون (20%) و اعتبار سنجی (10%) موجبات بهتر آموزش دیدن شبکه فراهم شده و در نهایت صحت طبقه بندی تا %99.50 افزایش یافته است.

كلید واژه: سیگنال EEG، صرع، طبقه بندی، تجمیع خبرگان، شبکه های خبره

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل استفاده از شبکه هاي تجميع خبرگان به منظور طبقه بندي سيگنال مغزي افراد سالم و بيماران صرعي روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

استفاده از شبکه هاي تجميع خبرگان به منظور طبقه بندي سيگنال مغزي افراد سالم و بيماران صرعي