مکان يابي بهينه صنايع تبديلي و تکميلي خرما در شهرستان کازرون

مکان يابي بهينه صنايع تبديلي و تکميلي خرما در شهرستان کازرون

… دانلود …

مکان يابي بهينه صنايع تبديلي و تکميلي خرما در شهرستان کازرون دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مکان يابي بهينه صنايع تبديلي و تکميلي خرما در شهرستان کازرون کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مکان يابي بهينه صنايع تبديلي و تکميلي خرما در شهرستان کازرون،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مکان يابي بهينه صنايع تبديلي و تکميلي خرما در شهرستان کازرون :

سال انتشار : 1391

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : برنامه ريزي فضايي

تعداد صفحات : 12

صنایع تبدیلی بخش مهمی از فرآیند تولید در بخش کشاورزی است که به کمک تکنولوژی مازاد تولید را به ارزش افزوده تبدیل کرده و افزایش درآمد کشاورزان را در پی خواهد داشت. توسعه این صنایع با توجه به استفاده از امکانات و قابلیت های موجود در روستاها، نقش موثری در توسعه روستایی نیز ایفا می کند. مقاله حاضر به مکان یابی صنایع تبدیلی خرما در شهرستان کارزون، به عنوان یکی از اساسی ترین محصولات کشاورزی این شهرستان می پردازد. برای ارزیابی شاخص ها و اولویت بندی بخش های ششگانه شهرستان برای توسعه یا تاسیس واحدهای فرآوری خرما، تکنیک چندشاخصه تحلیل سلسله مراتبی (AHP) مورد استفاده قرار گرفت. داده های مورد نیاز با طراحی پرسشنامه مقایسه های زوجی و مصاحبه با کارشناسان جهاد کشاورزی و صنایع روستایی شهرستان جمع آوری شد. بر اساس نتایج، بیشترین اهمیت نسبی به ترتیب مربوط به شاخص های دسترسی به مواد اولیه (0.27)، سودآوری اقتصادی (0.24)، دسترسی به شبکه حمل ونقل (0.19)، منابع انرژی (0.09)، شرایط جغرافیایی (0.08)، قیمت زمین (0.07) و نیروی کار (0.06) بدست آمد. در نهایت بهترین اولویت های مکانی برای صنایع تبدیلی و تکمیلی خرما در سطح شهرستان نیز بر اساس شاخص های فوق به ترتیب برای بخش خشت (0.29)، بخش مرکزی و بخش کنارتخته و کمارج بطور مشترک (0.22)، جره و بالاده (0.11)، چنارشاهیجان (0.1) و کوهمره (0.06) مشخص گردید.

كلید واژه: خرما، صنایع تبدیلی و تکمیلی، مکان یابی، تحلیل سلسله مراتبی، شهرستان کازرون

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مکان يابي بهينه صنايع تبديلي و تکميلي خرما در شهرستان کازرون روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مکان يابي بهينه صنايع تبديلي و تکميلي خرما در شهرستان کازرون