بررسي خصوصيات اکولوژيک گونه .Festuca ovina L در مراتع جنوب شرقي سبلان

بررسي خصوصيات اکولوژيک گونه .Festuca ovina L در مراتع جنوب شرقي سبلان

… دانلود …

بررسي خصوصيات اکولوژيک گونه .Festuca ovina L در مراتع جنوب شرقي سبلان دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي خصوصيات اکولوژيک گونه .Festuca ovina L در مراتع جنوب شرقي سبلان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي خصوصيات اکولوژيک گونه .Festuca ovina L در مراتع جنوب شرقي سبلان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي خصوصيات اکولوژيک گونه .Festuca ovina L در مراتع جنوب شرقي سبلان :

سال انتشار : 1392

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : تحقيقات مرتع و بيابان ايران

تعداد صفحات : 18

برخی از ویژگیهای اکولوژیک و مرفولوژیک گونه Festuca ovina در مراتع جنوب شرقی سبلان در محدوده ارتفاعی 1150 تا 3500 متر از سطح دریا بررسی شد. هدف تحقیق دستیابی به اطلاعات کاربردی گونه فوق در محدوده طرح بوده و در این خصوص ابتدا پراکنش جغرافیایی گونه تهیه و بعد با استفاده از نمونه گیری دو مرحله ای 45 رویشگاه انتخاب و اثر عوامل مربوط به خاک، پستی و بلندی، اقلیم، گونه های همراه و فنولوژی گونه در سطح تمام رویشگاه ها و خصوصیات مورفولوژی آن مانند ریشه، یقه، برگ، ساقه، بذر و تجزیه شیمیایی در سطح 6 رویشگاه بررسی گردید. نتایج نشان داد که پوشش تاجی گونه بین 0.2 تا 20.2 درصد در نوسان بود، و در محدوده ارتفاعی 1350 تا 3500 متر از سطح دریا می روید و در شیب های 10 تا 15 درصد بیشترین و در بالای 40 درصد کمترین حضور، و در دامنه های جنوب شرقی بیشترین حضور را داشت. پراکنش گونه تحت تاثیر عوامل اکولوژیک یکسان نبوده و در منطقه صائین بیشترین انتشار را داشت. این گونه در خاکهای لومی تا لومی- رسی با عمق متوسط تا زیاد و بعضا کم عمق، PH اسیدی تا قلیایی، 0.35 EC تا 2.6 سی زیمنس بر متر، 0.1 OC تا 7.5 درصد، فسفر 2 تا 35 (ppm) و پتاسیم 170 تا 1025 (ppm) انتشار داشت. این گونه مناسب برای احیاء و اصلاح مراتع با بارندگی حدود 300 تا 565 میلی متر و شرایط خاکی و پستی و بلندی فوق می باشد. بهترین زمان آمادگی چرا با توجه به نتایج فنولوژی، تجزیه شیمیایی و بذر در ارتفاعات پائین از اوایل خرداد تا اواسط خرداد ماه و به ازای افزایش هر 1000 متر 7 تا 15 روز با توجه به سال تاخیر در چرا باید منظور گردد.

كلید واژه: اکولوژی گیاهی، عوامل اکولوژیک، استان اردبیل، Festuca ovina

پژوهشگر گرامی فایل کامل بررسي خصوصيات اکولوژيک گونه .Festuca ovina L در مراتع جنوب شرقي سبلان با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل بررسي خصوصيات اکولوژيک گونه .Festuca ovina L در مراتع جنوب شرقي سبلان دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.