تفوق برهان صديقين ابن سينا بر براهين اثبات خدا

تفوق برهان صديقين ابن سينا بر براهين اثبات خدا

… دانلود …

تفوق برهان صديقين ابن سينا بر براهين اثبات خدا دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تفوق برهان صديقين ابن سينا بر براهين اثبات خدا کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تفوق برهان صديقين ابن سينا بر براهين اثبات خدا،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تفوق برهان صديقين ابن سينا بر براهين اثبات خدا :

سال انتشار : 1392

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : حكمت سينوي (مشكوه النور)

تعداد صفحات : 21

مفاد براهین وجودی، از تقریر آنسلم گرفته تا تقاریر متاخر آن در فلسفه اسلامی، نوعا عبارت از استیفا حقیقت وجود بالفعل واجب الوجود از نفس مفهوم آن است. موضوع این مقاله بررسی و نقد این براهین نیست بلكه مساله اصلی آن است كه چگونه می توان از مفهوم وجود، وجود واجب الوجود را اثبات كرد. نهایتا به دست می آید كه هر گونه تلاش برای دفاع از این براهین ناموفق بوده و ناچار باید از فرض یك موجود بالفعل، وجود واجب الوجود را اثبات كرد كه این ویژگی تنها در برهان وجوب و امكان ابن سینا موجود است و براهین وجودی بدون ابتنا به آن راهی برای خروج از مفهوم وجود و اثبات وجود عینی ندارند، چه رسد به اثبات وجود واجب تعالی.برهان وجوب و امكان ابن سینا با فرض یك موجود ما و استعانت از نفی سفسطه، دور و تسلسل، وجود بالفعل واجب الوجود را اثبات می نماید و در عین حال خاستگاه براهین وجودی است بدون آن كه از قبیل آن ها به شمار آید. نهایتا با تحلیل فلسفی كیفیت درك مفهوم وجود و ابتنا اخذ آن بر ادراك حسی، می توان ادراك آن را نشانه ای بر تحقق موجود محسوس بالفعل دانست و از این نقطه با انضمام برهان وجوب و امكان ابن سینا به آن، وجود بالفعل واجب الوجود را استیفا كرد.

كلید واژه: اثبات واجب الوجود بالذات، برهان صدیقین، برهان وجودی، برهان وجوب و امكان، مفهوم وجود، ابن سینا

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل تفوق برهان صديقين ابن سينا بر براهين اثبات خدا روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

تفوق برهان صديقين ابن سينا بر براهين اثبات خدا