اندازه گيري ميزان اولئوروپين در کيک اسفنجي حاوي عصاره برگ زيتون

اندازه گيري ميزان اولئوروپين در کيک اسفنجي حاوي عصاره برگ زيتون

… دانلود …

اندازه گيري ميزان اولئوروپين در کيک اسفنجي حاوي عصاره برگ زيتون دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد اندازه گيري ميزان اولئوروپين در کيک اسفنجي حاوي عصاره برگ زيتون کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي اندازه گيري ميزان اولئوروپين در کيک اسفنجي حاوي عصاره برگ زيتون،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن اندازه گيري ميزان اولئوروپين در کيک اسفنجي حاوي عصاره برگ زيتون :

سال انتشار : 1391

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : داروهاي گياهي

تعداد صفحات : 6

مقدمه و هدف: اولئوروپین ماده اصلی برگ زیتون است که اکثر خواص فارموکولوژیک برگ زیتون مربوط به آن می باشد. هدف اصلی در این پژوهش بررسی امکان به کارگیری برگ زیتون در صنایع غذایی (صنعت کیک) و به دنبال آن استفاده از خواص دارویی آن است.روش تحقیق: در تحقیق حاضر عصاره اتانولی برگ زیتون در سطوح 0، 0.1، 0.2، 0.3، 0.4 گرم (نسبت به 50 گرم آرد) به خمیر کیک اسفنجی افزوده شد و میزان اولئوروپین آن به وسیله دستگاه HPLC اندازه گیری شد، هم چنین آزمون حسی هدونیک پنج نقطه ای با حضور بیست پنلیست انجام گرفت و صفاتی مانند طعم، پس طعم، بافت، رنگ، بو و پذیرش کلی مورد ارزیابی قرار گرفت.نتایج و بحث: طبق آزمون حسی انجام شده، نمونه حاوی 0.1 گرم عصاره، از نظر فاکتورهای طعم و پس طعم تفاوت معنی داری با نمونه شاهد نداشت؛ علاوه بر آن در مورد فاکتور بافت، نمونه های حاوی 0.1 و 0.2 گرم عصاره از نظر مصرف کننده تفاوت معنی داری با نمونه شاهد نداشتند. به طور کلی تنها سطح 0.1 گرم عصاره (به ازای 50 گرم کیک) از نظر مصرف کننده قابل پذیرش بود که در آن 0.003 گرم اولئوروپین موجود بود. هم چنین از نظر میزان چربی، پروتئین و خاکستر اختلاف معنی داری بین تیمارها مشاهده نشد.توصیه کاربردی/ صنعتی: برگ زیتون حاوی اولئوروپین به عنوان منبع غنی از مواد فنولیک با خواص دارویی فراوان می تواند در صنایع غذایی به خصوص کیک استفاده شود.

كلید واژه: اولئوروپین، عصاره، HPLC، فارموکولوژیک

اینک شما با جستجوی اندازه گيري ميزان اولئوروپين در کيک اسفنجي حاوي عصاره برگ زيتون وارد صفحه فروش فایل دانلودی اندازه گيري ميزان اولئوروپين در کيک اسفنجي حاوي عصاره برگ زيتون شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

اندازه گيري ميزان اولئوروپين در کيک اسفنجي حاوي عصاره برگ زيتون