مطالعه تجربي اثر روش هاي پخت كبابي، ميكروفر و آب پز نمودن بر باقي مانده انروفلوكساسين در بافت هاي خوراكي طيور

مطالعه تجربي اثر روش هاي پخت كبابي، ميكروفر و آب پز نمودن بر باقي مانده انروفلوكساسين در بافت هاي خوراكي طيور

… دانلود …

مطالعه تجربي اثر روش هاي پخت كبابي، ميكروفر و آب پز نمودن بر باقي مانده انروفلوكساسين در بافت هاي خوراكي طيور دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مطالعه تجربي اثر روش هاي پخت كبابي، ميكروفر و آب پز نمودن بر باقي مانده انروفلوكساسين در بافت هاي خوراكي طيور کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مطالعه تجربي اثر روش هاي پخت كبابي، ميكروفر و آب پز نمودن بر باقي مانده انروفلوكساسين در بافت هاي خوراكي طيور،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مطالعه تجربي اثر روش هاي پخت كبابي، ميكروفر و آب پز نمودن بر باقي مانده انروفلوكساسين در بافت هاي خوراكي طيور :

سال انتشار : 1390

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : آسيب شناسي درمانگاهي دامپزشکي (دامپزشکي تبريز)

تعداد صفحات : 7

هدف از این تحقیق، بررسی اثرات فرآیندهای مختلف پخت نظیر آب پز كردن، كباب كردن و میكروویو كردن بر باقی مانده انروفلوكساسین در عضلات، كبد و سنگدان جوجه های گوشتی بود. به هر یك از جوجه ها، آنتی بیوتیك انروفلوكساسین به میزان 0.5 در هزار در آب آشامیدنی به مدت 5 روز تجویز گردید و آب و غذای مشابه گروه شاهد در اختیارشان قرار گرفت. سپس از هر لاشه به طور مجزا و در شرایط آسپتیك از بافت های گوشت، كبد و سنگدان نمونه برداری شد. باقیمانده انروفلوكساسین با استفاده از روش میكروبی و پلیت حاوی باكتری اشریشیا كولای بررسی شد. بعد از انجام مراحل مختلف آزمایش بر روی نمونه های خام و تایید وجود بقایای آنتی بیوتیك، نمونه های مثبت خام با استفاده روش های مختلف پخت، پخته شدند و پس از آن بار دیگر نمونه های پخته نیز با روش مشابه مورد آزمایش قرار گرفتند. نتایج نشان داد كه پس از انجام فرآیندهای مختلف پخت باقی مانده این دارو كاهش می یابد. بیشترین میزان كاهش در نمونه های گوشت و سنگدان پخته مربوط به فرآیندهای آب پز كردن و در نمونه های كبد پخته مربوط به فرآیند كبابی بود و بیشترین میزان باقی مانده قابل تشخیص مربوط به فرآیند میكروویو كردن در مورد تمامی نمونه های پخته بود. با توجه به نتایج این تحقیق می توان این چنین نتیجه گیری كرد كه فرآیندهای پخت مواد غذایی نمی تواند میزان كلی این آنتی بیوتیک ها را از بین ببرد بلكه فقط می تواند میزان آن را كاهش دهد و قسمت اعظم باقی مانده ها نیز در طی فرآیند آب پز كردن از بافت به مایع پخت تراوش می كند.

كلید واژه: روش های پخت، انروفلوكساسین، باقی مانده آنتی بیوتیک، طیور

اینک شما با جستجوی عبارت مطالعه تجربي اثر روش هاي پخت كبابي، ميكروفر و آب پز نمودن بر باقي مانده انروفلوكساسين در بافت هاي خوراكي طيور وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مطالعه تجربي اثر روش هاي پخت كبابي، ميكروفر و آب پز نمودن بر باقي مانده انروفلوكساسين در بافت هاي خوراكي طيور