مقايسه آلودگي ميکروبي نخ هاي بخيه در شرايط استفاده از پک پريودنتال و بدون آن متعاقب جراحي (Modified Widman Flap)

مقايسه آلودگي ميکروبي نخ هاي بخيه در شرايط استفاده از پک پريودنتال و بدون آن متعاقب جراحي (Modified Widman Flap)

… دانلود …

مقايسه آلودگي ميکروبي نخ هاي بخيه در شرايط استفاده از پک پريودنتال و بدون آن متعاقب جراحي (Modified Widman Flap) دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقايسه آلودگي ميکروبي نخ هاي بخيه در شرايط استفاده از پک پريودنتال و بدون آن متعاقب جراحي (Modified Widman Flap) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقايسه آلودگي ميکروبي نخ هاي بخيه در شرايط استفاده از پک پريودنتال و بدون آن متعاقب جراحي (Modified Widman Flap)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقايسه آلودگي ميکروبي نخ هاي بخيه در شرايط استفاده از پک پريودنتال و بدون آن متعاقب جراحي (Modified Widman Flap) :

سال انتشار : 1390

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشكده دندان پزشكي اصفهان

تعداد صفحات : 6

مقدمه: در بیشتر موارد پس از انجام جراحی پریودنتال، ناحیه جراحی توسط پک جراحی پوشانده می شود. مطالعات جدید پیشنهاد می کنند که کاربرد پک پریودنتال پس از جراحی فلپ پریودنتال غیر ضروری است و حتی ممکن است برای عده ای از بیماران آزار دهنده باشد. هدف از این پژوهش تعیین آلودگی میکروبی پک های پریودنتال از طریق شمارش کلنی های میکروبی نخ های بخیه به دنبال جراحی Modified Widman Flap بود.مواد و روش ها: در این کارآزمایی بالینی، 32 نفر از بیمارانی که نیاز به جراحی پریودنتال Modified Widman Flap حداقل در دو نیم فک داشتند، انتخاب گردیدند. در یک نیم فک به طور تصادفی بعد از جراحی، محل جراحی با پک پریودنتال پوشانده شد و نیم فک دیگر بدون پانسمان رها گردید. یک هفته بعد از جراحی، بخیه ها کشیده شد و جهت شمارش کلنی های باکتریایی، تحت بررسی قرار گرفت. در نهایت شمارش کلنی های میکروبی در دو گروه انجام گرفت و با استفاده از نرم افزار SPSS و آزمون آماری Sample paired test با یکدیگر مقایسه شد (a=0.05).یافته ها: میانگین کلنی های میکروبی شمارش شده با استفاده از پک پریودنتال (2900±10187) و بدون استفاده از آن (3042±9812) بود. دو گروه با یکدیگر تفاوت معنی داری نداشتند (p value=0.602).نتیجه گیری: نتایج این پژوهش نشان داد که نخ های بخیه در صورت استفاده یا عدم استفاده از پک پریودنتال (Coe-pak) دارای آلودگی میکروبی بوده و وجود پک پریودنتال اثری در میزان این آلودگی ندارد.

كلید واژه: شمارش كلنی، میكروب، جراحی پریودنتال

اینک شما با جستجوی عبارت مقايسه آلودگي ميکروبي نخ هاي بخيه در شرايط استفاده از پک پريودنتال و بدون آن متعاقب جراحي (Modified Widman Flap) وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقايسه آلودگي ميکروبي نخ هاي بخيه در شرايط استفاده از پک پريودنتال و بدون آن متعاقب جراحي (Modified Widman Flap)