نقد و تحليل حکايت شيخ صنعان بر اساس نظريه «فرآيند فرديت» يونگ

نقد و تحليل حکايت شيخ صنعان بر اساس نظريه «فرآيند فرديت» يونگ

… دانلود …

نقد و تحليل حکايت شيخ صنعان بر اساس نظريه «فرآيند فرديت» يونگ دارای 30 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد نقد و تحليل حکايت شيخ صنعان بر اساس نظريه «فرآيند فرديت» يونگ کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي نقد و تحليل حکايت شيخ صنعان بر اساس نظريه «فرآيند فرديت» يونگ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن نقد و تحليل حکايت شيخ صنعان بر اساس نظريه «فرآيند فرديت» يونگ :

سال انتشار : 1390

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : ادبيات عرفاني و اسطوره شناختي (زبان و ادبيات فارسي)

تعداد صفحات : 30

از منظر نقد کهن الگویی، حکایت شیخ صنعان، داستان برخورد خودآگاه پیری زاهد و عناصر فراموش شده ای از ضمیر ناخودآگاه اوست، که با نمادهایی از تابوشکنی آشکار می شود. چالش پیش آمده، با ایجاد دگرگونی در نگرش و زندگی پیر صنعان، سبب می شود که او به بازشناسی و پذیرش این جنبه های واپس زده بپردازد. جلوه کهن الگوهای آنیما، پیر دانا، قهرمان، و نیز مفاهیم مرتبط با آن همچون سایه، سفر و ولادت مجدد، حکایت شیخ صنعان را از ظرفیت بالای تاویل بر مبنای نظریات روان کاوانه یونگ برخوردار نموده است.در پژوهش پیش رو بر اساس نظریه فرآیند فردیت – فرآیندی که به توصیف سیر تکامل شخصیت می پردازد – حوادث داستان بررسی و نشان داده می شود که چگونه پیر صنعان از این رهگذر، به بازشناسی بخشی از غرایز فراموش شده و تمایلات پنهان در ضمیر ناخودآگاه می پردازد. گذشته از طرح این نظریه، تاویل های متناسب با منظومه فکری عطار، بیان و به موارد تمایز و هماهنگی توجه می شود.

كلید واژه: حکایت شیخ صنعان، فرآیند فردیت، کهن الگو، آنیما، ولادت مجدد

اینک شما با جستجوی نقد و تحليل حکايت شيخ صنعان بر اساس نظريه «فرآيند فرديت» يونگ وارد صفحه فروش فایل دانلودی نقد و تحليل حکايت شيخ صنعان بر اساس نظريه «فرآيند فرديت» يونگ شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

نقد و تحليل حکايت شيخ صنعان بر اساس نظريه «فرآيند فرديت» يونگ