بررسي کيفيت زندگي مادران اول زا پس از زايمان

بررسي کيفيت زندگي مادران اول زا پس از زايمان

… دانلود …

بررسي کيفيت زندگي مادران اول زا پس از زايمان دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي کيفيت زندگي مادران اول زا پس از زايمان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي کيفيت زندگي مادران اول زا پس از زايمان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي کيفيت زندگي مادران اول زا پس از زايمان :

سال انتشار : 1390

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهش پرستاري

تعداد صفحات : 7

مقدمه: کیفیت زندگی یک احساس خوب بودن است. انجام زایمان تاثیر زیادی بر مادر و کیفیت زندگی او دارد. زنان در دوره پس از زایمان تغییرات فیزیولوژیکی، روحی و اجتماعی زیادی تجربه می کنند و کیفیت زندگی او را تحت تاثیر قرار می دهند. پژوهش حاضر با هدف تعیین کیفیت زندگی پس از زایمان در زنان مراجعه کننده به مراکز بهداشتی درمانی شهرستان دزفول در سال 1387 انجام شد.روش: این مطالعه به روش توصیفی- تحلیلی انجام شد. روش نمونه گیری به صورت سهمیه ای بود. ابزار گردآوری داده ها در این مطالعه پرسشنامه اطلاعات دموگرافیک، پرسشنامه افسردگی پس از زایمان ادینبرگ، پرسشنامه بررسی سلامت SF-36 و پرسشنامه اختصاصی کیفیت زندگی پس از زایمان بودند که توسط 120 زن در 8-6 هفته و 14-12 هفته پس از زایمان تکمیل شدند.یافته ها: نتایج حاصل از این مطالعه نشان داد که میانگین نمره افسردگی زنان در 8-6 هفته پس از زایمان به طور معناداری بیشتر از میانگین آن در هفته 14-12 پس از زایمان بود (p<0.001). در پرسشنامه بررسی سلامت SF-36، میانگین نمره بعد عملکرد جسمانی و بعد شادابی و نشاط به ترتیب بیشترین و کمترین امتیاز را به دست آورند و نشان دهنده کیفیت بسیار خوب و ضعیف در این ابعاد است. امتیازات ابعاد مختلف پرسشنامه اختصاصی کیفیت زندگی در 8-6 هفته و هفته 14-12 پس از زایمان در حد کیفیت متوسط بودند.نتیجه گیری: با توجه به این که کیفیت زندگی پس از زایمان زنان در حد متوسط به دست آمد و به دلیل ایجاد تغییرات فیزیولوژیکی، روحی و اجتماعی در این دوره، نیاز به انجام اقدامات حمایتی مادر در طول بارداری و پس از زایمان توسط همسر، خانواده و مراقبین مادر به منظور بهبود سلامت مادر و کیفیت زندگی او ضروری است.

كلید واژه: کیفیت زندگی، پس از زایمان، عملکرد جسمانی

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی بررسي کيفيت زندگي مادران اول زا پس از زايمان وارد صفحه فروش فایل دانلودی بررسي کيفيت زندگي مادران اول زا پس از زايمان شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

بررسي کيفيت زندگي مادران اول زا پس از زايمان