تغييرات کروموزومي ايجاد شده در بروز سرطان پوست القايي در موشهاي صحرايي

تغييرات کروموزومي ايجاد شده در بروز سرطان پوست القايي در موشهاي صحرايي

… دانلود …

تغييرات کروموزومي ايجاد شده در بروز سرطان پوست القايي در موشهاي صحرايي دارای 15 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تغييرات کروموزومي ايجاد شده در بروز سرطان پوست القايي در موشهاي صحرايي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تغييرات کروموزومي ايجاد شده در بروز سرطان پوست القايي در موشهاي صحرايي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تغييرات کروموزومي ايجاد شده در بروز سرطان پوست القايي در موشهاي صحرايي :

سال انتشار : 1388

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشكي اراك (ره‌ آورد دانش)

تعداد صفحات : 15

مقدمه: سرطان پوست یکی از مهم ترین و شایع ترین سرطان های رایج در جهان است. این بیماری رتبه اول در بین مردان و رتبه دوم در بین زنان را به خود اختصاص داده است. این مطالعه با هدف تعیین تغییرات كروموزومی ایجاد شده در بروز سرطان پوست القایی در موش های صحرایی صورت گرفت.روش کار:در این پژوهش بنیادی، 20 موش صحرایی نژاد اسپراگودالی به طور تصادفی به دو گروه مساوی آزمایش و كنترل تقسیم شدند. در گروه آزمایش با استفاده از تزریق زیر جلدی 2.5 میلی گرم ماده كاسینوژنیك 7 و 12 دی متیل بنزآلفاآنتراسن ایجاد سرطان پوست شد. تومورهای ایجاد شده در گروه های مورد آزمایش به محیط کشت منتقل و کروموزوم های متافازی تهیه گردید. سپس رنگ آمیزی باندینگ انجام گرفت و ژن های مستقر در آنها شناسایی گردید. هم چنین از روش مقایسه ژنومیک جهت تعمیم نقش احتمالی آنها به انسان استفاده شد. روش های هسیتوپاتولوژی و ایمنوهیستوشیمی برای شناسایی و تعیین مراحل توموری به كار گرفته شد.نتایج: بیشترین و مشترک ترین تغییرات کروموزومی در بین مجموعه های کروموزومی مطالعه شده به ثبت رسید چنانچه افزایش عددی در کروموزوم های شماره 1، 15 و 17 و کاهش عددی در کروموزوم های شماره 1، 7، 10 و 15 مشاهده شد. علاوه بر این، تغییرات ساختاری از جمله حذف در کروموزوم های شماره 1، 4، 8، 9، 10، 15 و 17 و اضافه شدگی در کروموزوم 15 مشاهده گردید.نتیجه گیری: پیش بینی می گردد ژن های CST6، PRKCDBP، PTCH1، DKK3، BRMS1، CDKN1C، CD81، DMP1،CDKN2B ، EEF1A1، HRAS، CASP2 و KLF4 در بروز سرطان پوست دخالت دارند.

كلید واژه: 7 و 12 دی متیل بنزآلفاآنتراسن، سرطان پوست، نواربندی گیمسا، موش های صحرایی نژاد اسپراگودالی

اینک شما با جستجوی تغييرات کروموزومي ايجاد شده در بروز سرطان پوست القايي در موشهاي صحرايي وارد صفحه فروش فایل دانلودی تغييرات کروموزومي ايجاد شده در بروز سرطان پوست القايي در موشهاي صحرايي شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

تغييرات کروموزومي ايجاد شده در بروز سرطان پوست القايي در موشهاي صحرايي