اثر عرق نعناع بر قابليت بقاي باكتري هاي پروبايوتيك در نوشيدني سنتي ايراني (دوغ)

اثر عرق نعناع بر قابليت بقاي باكتري هاي پروبايوتيك در نوشيدني سنتي ايراني (دوغ)

… دانلود …

اثر عرق نعناع بر قابليت بقاي باكتري هاي پروبايوتيك در نوشيدني سنتي ايراني (دوغ) دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد اثر عرق نعناع بر قابليت بقاي باكتري هاي پروبايوتيك در نوشيدني سنتي ايراني (دوغ) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي اثر عرق نعناع بر قابليت بقاي باكتري هاي پروبايوتيك در نوشيدني سنتي ايراني (دوغ)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن اثر عرق نعناع بر قابليت بقاي باكتري هاي پروبايوتيك در نوشيدني سنتي ايراني (دوغ) :

سال انتشار : 1388

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم كشاورزي و منابع طبيعي

تعداد صفحات : 9

این پژوهش تلاشی برای بررسی امكان تولید یك محصول بومی حامل میكروارگانیسم های زنده و فعال پروبایوتیك با عنوان دوغ زیستی یا «بایودوغ» است. در این پروژه دو گونه از مهم ترین میكروارگانیسم های پروبایوتیک یعنی Lactobacilus acidophilus (La-5) و Bifidobacterium lactis (Bb12) به سه نوع دوغ بدون عرق نعناع (به عنوان شاهد)، دوغ حاوی 1 درصد عرق نعناع، و دوغ حاوی 2 درصد عرق نعناع تلقیح شدند و دوغ های تولیدشده در مدت زمان 9 هفته نگهداری در یخچال (دمای 4 درجه سانتی گراد) به صورت هفتگی از نظر تغییرات در قابلیت بقا، pH، اسیدیته و عطر و طعم مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج این پژوهش نشان داد كه عرق نعناع بسته به درصد عرق مورد استفاده و نوع میكروارگانیسم می تواند باعث كاهش یا افزایش قابلیت بقای میكروارگانیسم های مورد آزمایش شود. بر این اساس در طی دوره نگهداری تعداد باكتری B.lactis نسبت به تعداد اولیه به طور متوسط 2 سیكل لگاریتمی كاهش داشت این در حالی است كه تعداد باكتری L. acidophilus در هفته هشتم نگهداری به صفر رسید. pH و اسیدیته نیز طی مدت زمان نگهداری تغییر معنی داری پیدا نكردند. نتایج حاصل از آنالیز آماری نشان داد كه بین انواع دوغ از لحاظ عطر و طعم اختلاف معنی داری وجود دارد (P<0.05). مقایسه میانگین ها مشخص كرد كه دوغ های حاوی عرق نعناع امتیاز بالاتری را نسبت به دوغ معمولی كسب كردند.

كلید واژه: پـروبـایـوتیـك، بایـودوغ، عرق نعـناع، نـوشیـدنی لـبنی، Lactobacilus acidophilus، Bifidobacterium lactis

پژوهشگر گرامی فایل کامل اثر عرق نعناع بر قابليت بقاي باكتري هاي پروبايوتيك در نوشيدني سنتي ايراني (دوغ) با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل اثر عرق نعناع بر قابليت بقاي باكتري هاي پروبايوتيك در نوشيدني سنتي ايراني (دوغ) دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.