همراهي عفونت هليكوباكترپيلوري در بيماران مبتلا به تب تيفوئيد، گزارش كوتاه

همراهي عفونت هليكوباكترپيلوري در بيماران مبتلا به تب تيفوئيد، گزارش كوتاه

… دانلود …

همراهي عفونت هليكوباكترپيلوري در بيماران مبتلا به تب تيفوئيد، گزارش كوتاه دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد همراهي عفونت هليكوباكترپيلوري در بيماران مبتلا به تب تيفوئيد، گزارش كوتاه کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي همراهي عفونت هليكوباكترپيلوري در بيماران مبتلا به تب تيفوئيد، گزارش كوتاه،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن همراهي عفونت هليكوباكترپيلوري در بيماران مبتلا به تب تيفوئيد، گزارش كوتاه :

سال انتشار : 1388

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله علمي دانشگاه علوم پزشكي گرگان

تعداد صفحات : 4

زمینه و هدف: گزارشات متعددی در مورد ارتباط یا همراهی تب تیفوئید و عفونت هلیكوباكترپیلوری در مناطق مختلف دنیا وجود دارد. این مطالعه به منظور بررسی همراهی عفونت هلیكوباكترپیلوری در بیماران مبتلا به تب تیفوئید در شهر اهواز انجام شد.روش بررسی: در این مطالعه مورد شاهدی 50 بیمار بستری با تشخیص قطعی تیفوئید در بیمارستان های رازی و ابوذر شهر اهواز مورد مطالعه قرار گرفتند. به ازا هر بیمار یك نفر شاهد با تطابق سنی و جنسی با شرایط اقتصادی اجتماعی یكسان انتخاب شد. از تمام افراد آزمایش سرولوژی (IgG) هلیكوباكترپیلوری به روش ELISA انجام شد. داده ها با استفاده از نرم افزار SPSS و آزمون آماری كای اسكوئر و تست دقیق فیشر تجزیه و تحلیل شدند.یافته ها: فراوانی سرمی هلیكوباكترپیلوری در گروه مورد (66 درصد) از گروه شاهد (44 درصد) بیشتر بود (P<0.05). در مردان اختلاف معنی دار آماری بین گروه مورد و شاهد از نظر عفونت هلیكوباكترپیلوری مشاهده شد (P<0.05).نتیجه گیری: این مطالعه نشان داد كه همراهی معنی داری در جنس مذكر بین تب تیفوئید و عفونت هلیكوباكترپیلوری وجود دارد.

كلید واژه: هلیکوباکترپیلوری، آزمایش سرولوژی، تب تیفوئید، اهواز

اینک شما با جستجوی عبارت همراهي عفونت هليكوباكترپيلوري در بيماران مبتلا به تب تيفوئيد، گزارش كوتاه وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
همراهي عفونت هليكوباكترپيلوري در بيماران مبتلا به تب تيفوئيد، گزارش كوتاه