ارتباط گرايش به تفكر انتقادي و عزت نفس در دانشجويان پرستاري

ارتباط گرايش به تفكر انتقادي و عزت نفس در دانشجويان پرستاري

… دانلود …

ارتباط گرايش به تفكر انتقادي و عزت نفس در دانشجويان پرستاري دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ارتباط گرايش به تفكر انتقادي و عزت نفس در دانشجويان پرستاري کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي ارتباط گرايش به تفكر انتقادي و عزت نفس در دانشجويان پرستاري،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن ارتباط گرايش به تفكر انتقادي و عزت نفس در دانشجويان پرستاري :

سال انتشار : 1388

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله ايراني آموزش در علوم پزشكي

تعداد صفحات : 7

مقدمه: داشتن تفكر انتقادی نیازمند شخصیتی هوشیار و با قدرت تصمیم گیری است كه از شاخصه های عزت نفس می باشد. این مطالعه به منظور بررسی ارتباط گرایش به تفكر انتقادی و عزت نفس در دانشجویان سال سوم و چهارم كارشناسی پیوسته پرستاری انجام شد. روش ها: این مطالعه همبستگی با تعداد 170 نفر از دانشجویان سال سوم و چهارم كارشناسی پیوسته پرستاری دانشگاه های علوم پزشكی شهید صدوقی و آزاد اسلامی شهر یزد در سال 1387 بر اساس نمونه گیری طبقه ای انجام شد. ابزار گردآوری داده ها، پرسشنامه ای مشتمل بر سه بخش: بخش اول، مشخصات دموگرافیك؛ بخش دوم، پرسشنامه گرایش به تفكر انتقادی كالیفرنیا و بخش سوم، پرسشنامه عزّت نفس روزنبرگ (Rosenberg) بود. برای تجزیه و تحلیل اطلاعات از روش های آمار توصیفی (توزیع فراوانی مطلق و نسبی و میانگین و انحراف معیار) و ضریب همبستگی پیرسون در نرم افزار SPSS استفاده گردید. نتایج: نتایج نشان داد كه اكثریت دانشجویان (81.8 درصد) دارای گرایش به تفكر انتقادی متزلزل بودند و عزت نفس آنان (73.5 درصد) در حد متوسط بود. بین گرایش به تفكر انتقادی و عزت نفس، ارتباط معنی داری وجود داشت. نتیجه گیری: دانشجویان با عزت نفس بالاتر از گرایش به تفكر انتقادی مطلوب تری برخوردار و ارتباط مستقیم و مثبتی بین این دو ویژگی وجود داشت. لازم است اعضای هیات علمی، عزّت نفس كافی برای انجام قضاوت و تصمیم گیری در شرایط مختلف بالینی را در دانشجویان پرستاری ایجاد نمایند.

كلید واژه: تفكر انتقادی، گرایش، عزت نفس، دانشجویان پرستاری

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی ارتباط گرايش به تفكر انتقادي و عزت نفس در دانشجويان پرستاري وارد صفحه فروش فایل دانلودی ارتباط گرايش به تفكر انتقادي و عزت نفس در دانشجويان پرستاري شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

ارتباط گرايش به تفكر انتقادي و عزت نفس در دانشجويان پرستاري