مقايسه ميزوپروستول به تنهايي يا همراه با متوترکسات جهت ختم بارداري سه ماهه اول

مقايسه ميزوپروستول به تنهايي يا همراه با متوترکسات جهت ختم بارداري سه ماهه اول

… دانلود …

مقايسه ميزوپروستول به تنهايي يا همراه با متوترکسات جهت ختم بارداري سه ماهه اول دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقايسه ميزوپروستول به تنهايي يا همراه با متوترکسات جهت ختم بارداري سه ماهه اول کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقايسه ميزوپروستول به تنهايي يا همراه با متوترکسات جهت ختم بارداري سه ماهه اول،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقايسه ميزوپروستول به تنهايي يا همراه با متوترکسات جهت ختم بارداري سه ماهه اول :

سال انتشار : 1388

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشکده پزشکي اصفهان

تعداد صفحات : 8

مقدمه: سقط یکی از مسایل شایع طب مامایی در دنیا است. روش معمول و استاندارد برای ختم حاملگی در سه ماهه اول بارداری جراحی (کورتاژ) می باشد. یک روش موثر برای ختم حاملگی در سه ماهه اول استفاده از درمان های طبی است. هدف از این مطالعه، مقایسه میزوپروستول به تنهایی یا همراه با متوترکسات جهت ختم بارداری در سه ماهه اول بود.روش ها: مطالعه حاضر یک مطالعه کار آزمایی بالینی تصادفی بود. در این مطالعه، 200 زن حامله در سه ماهه اول بارداری جهت ختم حاملگی به صورت تصادفی به دو گروه تقسیم شدند. گروه اول تحت درمان با میزوپروستول به (800 mg واژینال در یک یا دو دوز) و گروه دوم تحت درمان با میزوپروستول + متوتروکسات (50 mg/m2/IM) و 72 ساعت بعد 800 mg میزوپروستول واژینال (در یک یا دو دوز) قرار گرفتند. در هر دو گروه، سونوگرافی در روز هفتم انجام شد و در صورت وجود بقایای جفت یا باقی ماندن حاملگی کورتاژ صورت گرفت.یافته ها: در بررسی انجام شده در گروه اول %83 و در گروه دوم %81 سقط موفقیت آمیز بود. در هر دو گروه بین دوز میزوپروستول و نیاز به كورتاز و بین نوع حاملگی و نیاز به کورتاژ رابطه معنی داری وجود داشت (به ترتیب P=0.001 و P<0.001). ولی بین سن حاملگی و مرتبه تجویز دارو در دو گروه رابطه معنی داری به دست نیامد (P=0.932). هیچ عارضه جانبی جدی در مصرف میزوپروستول و متوترکسات دیده نشد.نتیجه گیری: ختم بارداری به روش طبی با استفاده از میزوپروستول به تنهایی یا همراه با متوترکسات روشی مطمئن، بی خطر و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد.

كلید واژه: سقط فراموش شده، میزوپروستول، متوترکسات، سقط طبی زودرس

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقايسه ميزوپروستول به تنهايي يا همراه با متوترکسات جهت ختم بارداري سه ماهه اول روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقايسه ميزوپروستول به تنهايي يا همراه با متوترکسات جهت ختم بارداري سه ماهه اول