دانشجويان دانشگاه تهران و استفاده اينترنت: مطالعه بهره وري و خرسندي

دانشجويان دانشگاه تهران و استفاده اينترنت: مطالعه بهره وري و خرسندي

… دانلود …

دانشجويان دانشگاه تهران و استفاده اينترنت: مطالعه بهره وري و خرسندي دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانشجويان دانشگاه تهران و استفاده اينترنت: مطالعه بهره وري و خرسندي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانشجويان دانشگاه تهران و استفاده اينترنت: مطالعه بهره وري و خرسندي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانشجويان دانشگاه تهران و استفاده اينترنت: مطالعه بهره وري و خرسندي :

سال انتشار : 1386

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مطالعات فرهنگي و ارتباطات

تعداد صفحات : 24

مساله اصلی که در این مقاله مورد توجه بوده است، بررسی چگونگی استفاده دانشجویان دانشگاه تهران از اینترنت با توجه به چارچوب نظری بهره وری و خرسندی است. به عبارتی، دانشجویان چگونه از اینترنت استفاده می کنند و از آن رضایت دارند. برای جمع آوری اطلاعات پرسشنامه آن لاین طراحی شده به کاربران اینترنتی معرفی و پس از دریافت پاسخها به تجزیه و تحلیل داده ها پرداخته شده است. در این مقاله مدلهای تحلیل رگرسیون برای پیش بینی استفاده از اینترنت به کار گرفته شده است.تحلیل عامل اجزای اصلی منجر به پنج انگیزه استفاده اینترنت بین پاسخ دهندگان گردید که عبارتند از: جستجوی اطلاعات، نظارت، سرگرمی، سودمندی شخصی و تعامل اجتماعی. چندین متغیر از جمله جنسیت، سال تحصیلی، مواجهه اینترنت، علاقه و وابستگی و خشنودی و بهره مندی از اینترنت در ارتباط با پنج انگیزه مورد بررسی قرار گرفت. جنسیت به عنوان عامل مهم و معنی دار یافت شد به طوریکه پسران بیشتر از اینترنت برای تعامل اجتماعی و دختران برای جستجوی اطلاعات استفاده کردند. سال اولی ها نسبت به سال چهارمی ها و دانشجویان کارشناسی ارشد / دکترای از اینترنت برای سودمندی شخصی بهره بردند. وابستگی به اینترنت به شکل معنی داری با همه انگیزه های اینترنت همبستگی داشت. همچنین همبستگی معنی دار مثبتی بین خشنودی از اینترنت و انگیزه های سرگرمی، نظارت و اطلاعات وجود دارد. مواجهه اینترنت با سودمندی شخصی، تعامل اجتماعی و سرگرمی، همبستگی مثبتی داشته است. مواجهه و خشنودی به طرز معنی داری به علاقه و وابستگی مربوط می شود، اما ارتباطی با همدیگر ندارند.

كلید واژه: رسانه، اینترنت، بهره وری و خرسندی، دانشجویان، انگیزه ها

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل دانشجويان دانشگاه تهران و استفاده اينترنت: مطالعه بهره وري و خرسندي روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

دانشجويان دانشگاه تهران و استفاده اينترنت: مطالعه بهره وري و خرسندي