ميزان عود عفونت هليکوباکتر پيلوري دو سال پس از ريشه کني موفق آن

ميزان عود عفونت هليکوباکتر پيلوري دو سال پس از ريشه کني موفق آن

… دانلود …

ميزان عود عفونت هليکوباکتر پيلوري دو سال پس از ريشه کني موفق آن دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ميزان عود عفونت هليکوباکتر پيلوري دو سال پس از ريشه کني موفق آن کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي ميزان عود عفونت هليکوباکتر پيلوري دو سال پس از ريشه کني موفق آن،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن ميزان عود عفونت هليکوباکتر پيلوري دو سال پس از ريشه کني موفق آن :

سال انتشار : 1386

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشكي مازندران (نامه دانشگاه)

تعداد صفحات : 7

سابقه و هدف: هلیکوباکترپیلوری (HP) در ایجاد التهاب و زخم معده، زخم اثنی عشر و سرطان معده نقش اساسی دارد. ریشه کنی HP سبب پیشگیری از عود زخم و عوارض آن می شود. در کشورهای توسعه یافته، عود عفونت HP بعد از ریشه کنی موفق، نادر و غیر معمول است ولی در کشورهای در حال توسعه وقوع عود عفونت امکان پذیر بوده و میزان آن در مناطق مختلف جهان، متفاوت گزارش شده است. هدف از این مطالعه بررسی میزان عود عفونت HP حداقل دو سال پس از خاتمه درمان موفقیت آمیز می باشد.مواد و روش ها: این مطالعه بر روی بیمارانی که زخم اثنی عشر در آن ها بر اساس آندوسکوپی مشخص گردید و وجود HP بر اساس آزمون اوره آز سریع به اثبات رسید، صورت گرفت. این بیماران با رژیم های مختلف بر علیه HP درمـان شدنـد و ریشـه کنی عفـونت حداقـل 3 ماه پس از خاتمـه درمـان با آزمـون تنفسی اوره حاوی کربن نشاندار (14 C UBT) به اثبات رسید .حداقل 2 سال پس از اولین UBT منفی با میانگین 26 ماه (30- 24 ماه) مجددا این بیماران بر اساس علائم بالینی و 14C UBT مورد بررسی قرار گرفتند.یافته ها: 80 بیمار شامل 51 مرد و 29 زن با متوسط سن 40.53±10.99 سال با محدوده سنی (79-20 سال) وارد مطالعه شدند که بر اساس UBT دوم در 11 نفر (13.75 درصد) عود عفونت HP به اثبات رسید.استنتاج: علی رغم درمان موفقیت آمیز اولیه و ریشه کنی HP، میزان عود عفونت HP بالا است که این موضوع می تواند استراتژی درمان و پی گیری بیماران را تحت تاثیر قرار دهد.

كلید واژه: هلیکو باکترپیلوری، عود، UBT

اینک شما با جستجوی عبارت ميزان عود عفونت هليکوباکتر پيلوري دو سال پس از ريشه کني موفق آن وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
ميزان عود عفونت هليکوباکتر پيلوري دو سال پس از ريشه کني موفق آن