تزريق آنتي آروماتاز در تخم مرغ: بررسي اثرات آن در نسبت جوجه هاي نر و ماده توليدي و خصوصيات اقتصادي آنها

تزريق آنتي آروماتاز در تخم مرغ: بررسي اثرات آن در نسبت جوجه هاي نر و ماده توليدي و خصوصيات اقتصادي آنها

… دانلود …

تزريق آنتي آروماتاز در تخم مرغ: بررسي اثرات آن در نسبت جوجه هاي نر و ماده توليدي و خصوصيات اقتصادي آنها دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تزريق آنتي آروماتاز در تخم مرغ: بررسي اثرات آن در نسبت جوجه هاي نر و ماده توليدي و خصوصيات اقتصادي آنها کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تزريق آنتي آروماتاز در تخم مرغ: بررسي اثرات آن در نسبت جوجه هاي نر و ماده توليدي و خصوصيات اقتصادي آنها،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تزريق آنتي آروماتاز در تخم مرغ: بررسي اثرات آن در نسبت جوجه هاي نر و ماده توليدي و خصوصيات اقتصادي آنها :

سال انتشار : 1384

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم كشاورزي ايران

تعداد صفحات : 9

در صنعت پرورش طیور گوشتی، تولید تعداد خروس بیشتر بدلیل مزایای اقتصادی آن ترجیح داده می شود. از جمله روشهای دستیابی به این هدف دستكاری جنسیت با استفاده از مهار كننده های آنتی آروماتاز می باشد. در این مطالعه اثر تزریق دو نوع آنتی آروماتاز مختلف در تخم مرغ روی تمایز جنسیت جوجه ‎های گوشتی بررسی گردید. 525 عدد تخم مرغ به 7 گروه تقسیم و در روز پنجم جوجه كشی، به هر گروه یكی از سطوح دو نوع مهار كننده آروماتاز شامل a-14: هیدروكسی 17, 6, 3 آندرواستون تریون (NKSO1) (در دو سطح 1 و 2 میلی ‎گرم) و فدرازول (در سه سطح 0.1, 0.05 و 0.15 میلی ‎گرم) (به همراه شاهد مربوطه) تزریق گردید. جوجه های تولیدی برای بررسی خصوصیات اقتصادی به مدت 7 هفته پرورش داده شدند. نتایج حاصله نشان داد كه تزریق 0.1 میلی گرم فدرازول در مقایسه با سطوح دیگر و نیز NKSO1 بصورت معنی داری موجب افزایش درصد جوجه های نر گردید بدون اینكه روی درصد جوجه درآوری، قابلیت زنده ماندن و خصوصیات اقتصادی مانند، وزن زنده، ضریب تبدیل خوراك و قطعات لاشه اثر منفی داشته باشد. در دوره مورد نظر خروس‎ ها در تمام موارد شامل وزن زنده، وزن لاشه، و وزن قطعات لاشه، نسبت به مرغ ‎ها عملكرد بهتری داشتند (p<0.01). چنانچه این شاخص را در كنار تولید درصد بالاتر جنس نر ناشی از تیمار تخم مرغ ها با فدرازول در نظر بگیریم، تحقق منافع اقتصادی قابل توجه میسر شده و تجاری شدن سریع این روش مورد انتظار می باشد.

كلید واژه: آنتی آروماتاز ، تمایز جنسیت ، جوجه گوشتی

اینک شما با جستجوی تزريق آنتي آروماتاز در تخم مرغ: بررسي اثرات آن در نسبت جوجه هاي نر و ماده توليدي و خصوصيات اقتصادي آنها وارد صفحه فروش فایل دانلودی تزريق آنتي آروماتاز در تخم مرغ: بررسي اثرات آن در نسبت جوجه هاي نر و ماده توليدي و خصوصيات اقتصادي آنها شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

تزريق آنتي آروماتاز در تخم مرغ: بررسي اثرات آن در نسبت جوجه هاي نر و ماده توليدي و خصوصيات اقتصادي آنها