انتقال نامتقارن قيمت و اثر آن بر حاشيه بازار در صنعت گوشت مرغ ايران

انتقال نامتقارن قيمت و اثر آن بر حاشيه بازار در صنعت گوشت مرغ ايران

… دانلود …

انتقال نامتقارن قيمت و اثر آن بر حاشيه بازار در صنعت گوشت مرغ ايران دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد انتقال نامتقارن قيمت و اثر آن بر حاشيه بازار در صنعت گوشت مرغ ايران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي انتقال نامتقارن قيمت و اثر آن بر حاشيه بازار در صنعت گوشت مرغ ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن انتقال نامتقارن قيمت و اثر آن بر حاشيه بازار در صنعت گوشت مرغ ايران :

سال انتشار : 1385

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم كشاورزي ايران

تعداد صفحات : 9

قیمت محصولات کشاورزی یکی از مهمترین ابزارهای تخصیص منابع در اقتصاد ملی است و نیز نقش تعیین کننده ای در اقتصاد کشاورزی کشورها دارد. سیاست های قیمتی از مهمترین سیاست های ایران در بخش کشاورزی است. مساله مهم دیگر چگونگی انتقال قیمت کالاهای کشاورزی است که هزینه ها و حاشیه بازار را مستقیما تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین برخی از سیاست های قیمتی می تواند بر هزینه و حاشیه بازار اثر نامطلوبی بگذارد. اهمیت مساله انتقال نامتقارن قیمت و آثار آن بر حاشیه بازار در صنعت گوشت مرغ ایران و سهم قابل توجه این صنعت در تولید، اشتغال و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی مطالعه حاضر را ضروری ساخته است. در این مطالعه نحوه انتقال قیمت از تولیدکننده به مصرف کننده این کالا بررسی گردیده است. نتایج مطالعه برای دوره 81- 1377 (آمار ماهانه) نشان داده است که در حالیکه افزایش قیمت تولیدکننده کاملا به مصرف کننده منتقل می شود اما کاهش قیمت به طور کامل منتقل نمی شود و انتقال نامتقارن قیمتی در کوتاه مدت و بلندمدت در این صنعت تایید می شود. این موضوع باعث ایجاد فرصتی برای واسطه ها می گردد تا در جهت کسب سودی بالاتر از حد معمول عمل کنند. نتایج این تحقیق نشان می دهد که سیاست های حمایت قیمتی مانند قیمت تضمینی و تعرفه واردات به عنوان ابزار انتقال کامل قیمت به تولیدکنندگان این صنعت گزینه های مناسبی نیستند.

كلید واژه: انتقال نامتقارن قیمت، حاشیه بازار، صنعت گوشت مرغ

پژوهشگر گرامی فایل کامل انتقال نامتقارن قيمت و اثر آن بر حاشيه بازار در صنعت گوشت مرغ ايران با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل انتقال نامتقارن قيمت و اثر آن بر حاشيه بازار در صنعت گوشت مرغ ايران دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.