مقاله ارزيابي تغذيه اي غذاهاي تكميلي بومي در روستاهاي شمال شهر تهران

 مقاله ارزيابي تغذيه اي غذاهاي تكميلي بومي در روستاهاي شمال شهر تهران

… دانلود …

مقاله ارزيابي تغذيه اي غذاهاي تكميلي بومي در روستاهاي شمال شهر تهران دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارزيابي تغذيه اي غذاهاي تكميلي بومي در روستاهاي شمال شهر تهران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله ارزيابي تغذيه اي غذاهاي تكميلي بومي در روستاهاي شمال شهر تهران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارزيابي تغذيه اي غذاهاي تكميلي بومي در روستاهاي شمال شهر تهران :

مقاله ارزيابي تغذيه اي غذاهاي تكميلي بومي در روستاهاي شمال شهر تهران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1389 در علوم غذایی و تغذیه از صفحه 51 تا 58 منتشر شده است.
نام: ارزیابی تغذیه ای غذاهای تكمیلی بومی در روستاهای شمال شهر تهران
این مقاله دارای 8 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ارزیابی تغذیه ای
مقاله تغذیه تكمیلی
مقاله غذای بومی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حقیقان رودسری آرزو
جناب آقای / سرکار خانم: امین پور آزاده
جناب آقای / سرکار خانم: رمضان خانی اعظم
جناب آقای / سرکار خانم: هاشمی لیلا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: تغذیه تكمیلی مطلوب برای كودكان به دلیل اهمیت آن در رشد و تكامل، در كشورهای درحال توسعه یك اولویت بهداشتی است. لذا در این مطالعه انواع غذاهای محلی رایج در تغذیه تكمیلی شیرخواران، ارزش تغذیه ای و كفایت آنها در روستاهای شمالی شهرستان تهران مورد بررسی قرار گرفت.
مواد و روش ها: این مطالعه از نوع توصیفی ـ مقطعی، با استفاده از روش مصاحبه و مشاهده و به كمك پرسشنامه، روی 40 نفر از مادرانی كه كودكان 6 تا 24 ماهه داشتند، در سال 1383 در روستاهای افجه، كندعلیا، بومهن و باغ كمیش انجام شد. پرسشنامه درباره تغذیه تكمیلی، مصرف غذاهای بومی خاص بعنوان غذای تكمیلی، نام غذا، ویژگی ظاهری آن، اجزای تشكیل دهنده و مقدار و نحوه آماده سازی آنها توسط پرسشگر تكمیل و با استفاده از نرم افزار Nutritionist III ارزش تغذیه ای غذاهای بومی ارزیابی شد.
یافته ها: غذاهای تكمیلی بومی خاص كودكان این مناطق، دارای تنوع سفره ایرانی و شامل انواع خورشت ها، پلوها، آش ها، انواع كوكو، نان ها و برانی است كه دارای شكل، طعم و رنگ غذایی متفاوت می باشد. به علاوه اغلب آنها بر اساس غلات، سبزی ها و ریشه های گیاهان بوده و گروه گوشت تنها در برخی از خورشت ها و انواع كوكوها (تخم مرغ) وجود دارد.
نتیجه گیری: علیرغم تنوع و ویژگی های ظاهری هیچ غذایی به تنهایی نیازهای تغذیه ای كودك را برآورده نمی كند. برای اجرای سیاست روش تغذیه تكمیلی با استفاده از غذاهای بومی باید از برنامه های غنی سازی و آموزش به مادران در تغییر فرآیند تهیه غذاها، از طریق برگزاری كلاس های آموزشی توسط پرستاران بهداشت جامعه و كودك و ماماها و كارشناسان تغذیه بویژه در مراكز بهداشت كمك گرفت.

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله ارزيابي تغذيه اي غذاهاي تكميلي بومي در روستاهاي شمال شهر تهران وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله ارزيابي تغذيه اي غذاهاي تكميلي بومي در روستاهاي شمال شهر تهران