مقاله کارکرد خانواده کودکان فلج مغزي و ارتباط آن با نوع و شدت فلج مغزي

 مقاله کارکرد خانواده کودکان فلج مغزي و ارتباط آن با نوع و شدت فلج مغزي

… دانلود …

مقاله کارکرد خانواده کودکان فلج مغزي و ارتباط آن با نوع و شدت فلج مغزي دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله کارکرد خانواده کودکان فلج مغزي و ارتباط آن با نوع و شدت فلج مغزي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله کارکرد خانواده کودکان فلج مغزي و ارتباط آن با نوع و شدت فلج مغزي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله کارکرد خانواده کودکان فلج مغزي و ارتباط آن با نوع و شدت فلج مغزي :

مقاله کارکرد خانواده کودکان فلج مغزي و ارتباط آن با نوع و شدت فلج مغزي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در پایش از صفحه 385 تا 390 منتشر شده است.
نام: کارکرد خانواده کودکان فلج مغزی و ارتباط آن با نوع و شدت فلج مغزی
این مقاله دارای 6 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کارکرد خانواده
مقاله مادران
مقاله فلج مغزی
مقاله نوع
مقاله شدت

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: عالی زاد ویدا
جناب آقای / سرکار خانم: ملك خسروی غفار
جناب آقای / سرکار خانم: كریملو مسعود
جناب آقای / سرکار خانم: راوریان آیدا
جناب آقای / سرکار خانم: ساجدی فیروزه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
درمان و توانبخشی طولانی مدت در کودکان مبتلا به فلج مغزی (Cerebral Palsy-CP) توسط یک گروه تخصصی، صرف هزینه و نیروی انسانی زیادی را به جامعه و خانواده کودک تحمیل می کند و بر کارکرد خانواده آنان اثر می گذارد. هدف از اجرای این تحقیق، تعیین سطح كاركرد خانواده کودکان CP و ارتباط آن با نوع و شدت ناتوانی کودک بود.
در این تحقیق (توصیفی ـ تحلیلی) 43 نفر از مادران کودکان CP صفر تا هشت ساله که در کلینیک صبا تحت توانبخشی بودند، به عنوان گروه مورد انتخاب شدند و پس از اخذ رضایت، پرسشنامه هایی حاوی سوالات مشخصات جمعیتی و پرسشنامه کارکرد خانواده (Family Assessment Device-FAD) توسط آنان تکمیل شد. بر اساس نمره حاصله، سطح كاركرد خانواده مشخص گردید. نوع CP توسط متخصص کودکان و شدت ناتوانی حرکتی توسط کارشناس کاردرمانی با استفاده از آزمون (The Gross Motor Function Measure 66: GMFM-66) تعیین شد و ارتباط آن با كاركرد خانواده سنجیده شد. تعداد 77 نفر از والدین کودکان طبیعی نیز به عنوان گروه کنترل همان پرسشنامه ها را تکمیل نمودند. اطلاعات حاصله با استفاده از نرم افزار SPSS مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
در متوسط نمره حاصل از پرسشنامه کارکرد خانواده (FAD) بین دو گروه به جز بعد نقش ها (P=0.04) تفاوت معنادار مشاهده نشد. از لحاظ آماری تفاوت معناداری در کارکرد خانواده بین پنج نوع فلج مغزی وجود نداشت (P=0.75). با استفاده از ضریب همبستگی پیرسون ملاحظه شد که به لحاظ آماری تفاوت معناداری در نمره کارکرد خانواده FAD با شدت ناتوانی وجود ندارد (r=0.09).
به نظر می رسد هر چه مدت بیشتری از تشخیص اختلال بگذرد هر چند اختلال بسیار شدید باشد، خانواده خود را با این مشكل سازگار می كند و كاركرد خود را با نیازهای كودك و خانواده منطبق می كند. بنا براین برای بهبود روند توانبخشی كودكان دچار فلج مغزی، باید با ارایه كمك های لازم به بالا بردن كاركرد خانواده آنان جهت انطباق سریع تر با بیماری کودک اقدام نمود.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله کارکرد خانواده کودکان فلج مغزي و ارتباط آن با نوع و شدت فلج مغزي روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله کارکرد خانواده کودکان فلج مغزي و ارتباط آن با نوع و شدت فلج مغزي