مقاله بررسي تاثير وفاداري حزبي بر رفتار شهروندي سازماني در سازمان هاي دولتي

 مقاله بررسي تاثير وفاداري حزبي بر رفتار شهروندي سازماني در سازمان هاي دولتي

… دانلود …

مقاله بررسي تاثير وفاداري حزبي بر رفتار شهروندي سازماني در سازمان هاي دولتي دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي تاثير وفاداري حزبي بر رفتار شهروندي سازماني در سازمان هاي دولتي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي تاثير وفاداري حزبي بر رفتار شهروندي سازماني در سازمان هاي دولتي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي تاثير وفاداري حزبي بر رفتار شهروندي سازماني در سازمان هاي دولتي :

مقاله بررسي تاثير وفاداري حزبي بر رفتار شهروندي سازماني در سازمان هاي دولتي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در پژوهش های مدیریت در ایران (مدرس علوم انسانی) از صفحه 123 تا 147 منتشر شده است.
نام: بررسی تاثیر وفاداری حزبی بر رفتار شهروندی سازمانی در سازمان های دولتی
این مقاله دارای 25 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله دوگانگی سیاست
مقاله اداره
مقاله انتصابات سیاسی
مقاله گرایش های سیاسی
مقاله بی طرفی سیاسی
مقاله رفتار شهروندی سازمانی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: قلی پور آرین
جناب آقای / سرکار خانم: طهماسبی رضا
جناب آقای / سرکار خانم: منوریان عباس

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
یکی از مهم ترین موضوعات در مدیریت دولتی همواره مربوط به گرایش های سیاسی مدیران و کارکنان دولتی و تاثیر آن بر عملکرد آن ها بوده است که تحت عنوان دوگانگی سیاست، اداره مورد بررسی قرار گرفته است. اندیشمندان مدیریت دولتی به دلیل جلوگیری از ایجاد فساد در خدمات دولتی عنوان می کنند که اداره نباید وارد مجادلات سیاسی و حزبی شود و سیاستمداران نیز نباید اقدام به انتصابات گسترده سیاسی در همه سطوح مدیریتی کنند. با این وجود شاهد هستیم که در اغلب کشورهای در حال توسعه با روی کار آمدن یک حزب و جناح سیاسی، اقدام به تعویض و ج ابه جایی بسیاری از مدیران دولتی می شود. مقاله حاضر در صدد است تا پیامدهای این امر را بررسی کند که چنین عملی موجب افزایش سیاسی شدن فضای سازمان های دولتی می شود و به شدت بر رفتار و عملکرد فردی و سازمانی تاثیر می گذارد. بدین منظور، پژوهش حاضر به بررسی تاثیر گرایش های سیاسی مدیران و کارکنان دولتی بر رفتار شهروندی سازمانی آن ها می پردازد. یافته های تحقیق نشان می دهد که گرایش های سیاسی بر رفتار شهروندی سازمانی تاثیر می گذارد و مدیران و کارکنانی که به حزب حاکم گرایش دارند، رفتار شهروندی بالاتری از دیگران دارند و در مقابل، آن هایی که به حزب حاکم گرایش ندارند، رفتارهای شهروندی سازمانی چندانی از خود نشان نمی دهند.

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله بررسي تاثير وفاداري حزبي بر رفتار شهروندي سازماني در سازمان هاي دولتي وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله بررسي تاثير وفاداري حزبي بر رفتار شهروندي سازماني در سازمان هاي دولتي شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله بررسي تاثير وفاداري حزبي بر رفتار شهروندي سازماني در سازمان هاي دولتي