نقش گيرنده آدنوزين A3 در سيتوتوكسيسيتي رده هاي سلولي سرطان پستان

نقش گيرنده آدنوزين A3  در سيتوتوكسيسيتي رده هاي سلولي سرطان پستان

… دانلود …

نقش گيرنده آدنوزين A3 در سيتوتوكسيسيتي رده هاي سلولي سرطان پستان دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد نقش گيرنده آدنوزين A3 در سيتوتوكسيسيتي رده هاي سلولي سرطان پستان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي نقش گيرنده آدنوزين A3 در سيتوتوكسيسيتي رده هاي سلولي سرطان پستان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن نقش گيرنده آدنوزين A3 در سيتوتوكسيسيتي رده هاي سلولي سرطان پستان :

سال انتشار : 1382

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : فيزيولوژي و فارماكولوژي

تعداد صفحات : 8

نوكلئوزید آدنوزین درتمامی سلول ها و مایعات فیزیولوژیك وجود داشته و تولید آن از مسیرهای متابولیك داخل و خارج سلول پدیده ای وابسته به انرژی بوده كه در نهایت منجر به افزایش غلظت خارج سلولی آدنوزین می شود. اثرات فیزیولوژیك، بیوشیمیایی و فارماكولوژیك آدنوزین خارج سلولی توسط گیرنده های آدنوزین (P1-purinergic receptors) اعمال می شود. اگر چه این گیرنده ها در سلول های نرمال و سرطانی گزارش شده اند، ولی تاكنون حضور و نقش آنها در سلول های سرطان پستان مورد مطالعه قرار نگرفته است كه تحقیق حاضر به این مهم پرداخته است.
رده های سلولی MCF-7 و MDA-MB468 در محیط كشت RPMI-1640 در حضور غلظت های مختلف آگونیست اختصاصی IB-MECA و آنتاگونیست اختصاصی MRS-1220 گیرنده آدنوزین A3 در زمان های مختلف كشت داده و با استفاده از تست MTT پاسخ سلول بررسی می گردد. بیان گیرنده های آدنوزین در سطح mRNA توسط تكنیك RT-PCR نشان داده می شود.
نتایج نشان می دهد كه IB-MECA در غلظت های بالاتر از ده میكرومولار باعث افزایش مرگ سلولی می شود (P<0.05). استفاده از آنتاگونیست MRS-1220 باعث تعدیل اثر سیتوتوكسیسیتی آگونیست IB-MECA می گردد. نتایج تكنیك RT-PCR كه وجود mRNA را نشان می دهد تایید دیگری بر وجود گیرنده های A3 است. یافته های این تحقیق اهمیت نقش آدنوزین در افزایش مرگ سلولی در سرطان پستان كه به ویژه از طریق گیرنده A3 اعمال می شود را برای اولین بار مورد توجه قرار می دهد.

كلید واژه: گیرنده آدنوزین، A3، سرطان پستان، MCF-7 ،MDA-MB-468 و RT-PCR

اینک شما با جستجوی نقش گيرنده آدنوزين A3 در سيتوتوكسيسيتي رده هاي سلولي سرطان پستان وارد صفحه فروش فایل دانلودی نقش گيرنده آدنوزين A3 در سيتوتوكسيسيتي رده هاي سلولي سرطان پستان شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

نقش گيرنده آدنوزين A3 در سيتوتوكسيسيتي رده هاي سلولي سرطان پستان