مقاله ارزيابي تغييرات فيزيكوشيميايي و ميكروبي زعفران طي دوره ي نگه داري يكساله

 مقاله ارزيابي تغييرات فيزيكوشيميايي و ميكروبي زعفران طي دوره ي نگه داري يكساله

… دانلود …

مقاله ارزيابي تغييرات فيزيكوشيميايي و ميكروبي زعفران طي دوره ي نگه داري يكساله دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارزيابي تغييرات فيزيكوشيميايي و ميكروبي زعفران طي دوره ي نگه داري يكساله کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله ارزيابي تغييرات فيزيكوشيميايي و ميكروبي زعفران طي دوره ي نگه داري يكساله،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارزيابي تغييرات فيزيكوشيميايي و ميكروبي زعفران طي دوره ي نگه داري يكساله :

مقاله ارزيابي تغييرات فيزيكوشيميايي و ميكروبي زعفران طي دوره ي نگه داري يكساله که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار1389 در نوآوری در علوم و فناوری غذایی (علوم و فناوری غذایی) از صفحه 35 تا 43 منتشر شده است.
نام: ارزیابی تغییرات فیزیكوشیمیایی و میكروبی زعفران طی دوره ی نگه داری یكساله
این مقاله دارای 9 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله زعفران
مقاله دوره ی نگه داری
مقاله كروسین
مقاله بار میكروبی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: سالاری رزیتا
جناب آقای / سرکار خانم: حبیبی نجفی محمدباقر
جناب آقای / سرکار خانم: كاراژیان حجت
جناب آقای / سرکار خانم: وزیرزاده بیتا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
چکیده: در این مطالعه، خصوصیات فیزیكوشیمیایی و میكروبی زعفران از زمان برداشت به مدت یك سال (12 ماه) و به طور ماهانه مورد ارزیابی قرار گرفت. شرایط فرآوری و نگه داری زعفران، مطابق با شرایط عمومی موجود در سطح تولید، عرضه و مصرف زعفران شبیه سازی شد. زعفران از مزارع شهرستان تربت حیدریه برداشت و سپس كلاله ها توسط كارگران جدا گردید. نمونه ها بر روی الك توسط هیتر الكتریكی در دمای 55 درجه ی سانتی گراد به مدت 45 دقیقه (روش اسپانیایی) تا رسیدن به رطوبت مطلوب (مطابق با استاندارد ملی زعفران) خشك شد. سورت ثانویه بر روی نمونه ها صورت گرفت و نمونه ها پس از بسته بندی در پوشش های پلی اتیلنی، در دمای 25 – 20 درجه ی سانتی گراد در آزمایشگاه نگه داری شدند. آزمون های فیزیكو شیمیایی و میكروبی شامل محتوای رطوبت، عصاره ی آبی، كروسین، پیكروكروسین، سافرانال، شمارش كلی میكروارگانیسم ها، كلیفرم و كپك مطابق با روش های توصیه شده در استانداردهای ملی ایران بر روی آن ها انجام شد. نتایج، نشان داد كه محتوای رطوبت، عصاره آبی، كروسین، پیكروكروسین و هم چنین كلیه ی ویژگی های میكروبی زعفران در طول دوره ی نگه داری كاهش یافته اما سافرانال، روند افزایشی از خود نشان داد. هم چنین آنالیز داده ها نشان داد كه بیش ترین میزان تغییرات در خصوصیات بررسی شده، پس از گذشت هشت ماه (درمرداد ماه) از زمان برداشت (آذرماه) رخ داده است و پس از آن مدت، اختلاف معنی داری در میزان تغییرات (در سطح 5%)، مشاهده نشد.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله ارزيابي تغييرات فيزيكوشيميايي و ميكروبي زعفران طي دوره ي نگه داري يكساله روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله ارزيابي تغييرات فيزيكوشيميايي و ميكروبي زعفران طي دوره ي نگه داري يكساله