ارزيابي تغييرات زماني-مکاني سيل خيزي در آبخيزهاي استان اردبيل

ارزيابي تغييرات زماني-مکاني سيل خيزي در آبخيزهاي استان اردبيل

… دانلود …

ارزيابي تغييرات زماني-مکاني سيل خيزي در آبخيزهاي استان اردبيل دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ارزيابي تغييرات زماني-مکاني سيل خيزي در آبخيزهاي استان اردبيل کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي ارزيابي تغييرات زماني-مکاني سيل خيزي در آبخيزهاي استان اردبيل،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن ارزيابي تغييرات زماني-مکاني سيل خيزي در آبخيزهاي استان اردبيل :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : اولين کنفرانس بين المللي آب، محيط زيست و توسعه پايدار

تعداد صفحات : 8

چکیده مقاله:

سیل یک رویداد سریع و مخرب است که هر ساله در نقاط مختلف جهان و کشور باعث بروز خسارات جانی و مالی محسوس و نامحسوس فراوان میشود. این تحقیق با هدف ارزیابی روند و تغییرات زمانی و مکانی ضریب سیلابی در رودخانه های استان اردبیل، با استفاده از دبی روزانه 22 ایستگاه هیدرومتری در طول یک دوره 20 ساله، بین سال های 1369 تا 1390 انجام گرفت. ابتدا مقادیر ضریب جریان سیلابی با برآورد و کم نمودن جریان پایه به روش حداقل محلی محاسبه شد. سپس روند تغییرات زمانی ضریب جریان سیلابی با استفاده از آزمون ناپارامتری من–کندال تعیین شد. در ادامه، دوره آماری موجود به دوره های 5 ساله تقسیم شد و تغییرات مقادیر ضریب جریان سیلابی در دوره های مختلف مورد تحلیل قرار گرفت. همچنین وجود تفاوت در بین مقادیر ضریب سیلابی دوره های مختلف با استفاده از آزمون آماری کروسکال والیس Wallis-Kruskal مورد ارزیابی قرار گرفت. نتایج آزمون آماری تفاوت معنی دار p<0.05 را در بین مقادیر ضریب سیلابی در دوره های مختلف نشان داد. تغییرات مکانی ضریب جریان سیلابی حاکی از وجود تشابه الگوی تغییرات مکانی دوره های مختلف بود و بیشترین تغییرات متغیرمذکور در دوره مطالعاتی مربوط به محدوده های شمال و شمال شرقی و غرب استان میباشد. بیشترین ضریب سیلابی مربوطه به ایستگاه اکبرداوود به میزان 0/8 که در پنج سال اخیر، مشاهده شد. براساس نتایج تحلیل روند از مجموع 22 ایستگاه مورد مطالعه در استان اردبیل، 6 ایستگاه روند افزایشی و یک ایستگاه روند کاهشی را در دادههای ضریب سیلابی نشان دادند و در بقیه ایستگاه ها روند افزایشی معنی دار نبوده است.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل ارزيابي تغييرات زماني-مکاني سيل خيزي در آبخيزهاي استان اردبيل روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

ارزيابي تغييرات زماني-مکاني سيل خيزي در آبخيزهاي استان اردبيل