مقاله نقش پروتئين S100B آستروسيتي بر تقويت حافظه در موش صحرايي

 مقاله نقش پروتئين S100B آستروسيتي بر تقويت حافظه در موش صحرايي

… دانلود …

مقاله نقش پروتئين S100B آستروسيتي بر تقويت حافظه در موش صحرايي دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله نقش پروتئين S100B آستروسيتي بر تقويت حافظه در موش صحرايي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله نقش پروتئين S100B آستروسيتي بر تقويت حافظه در موش صحرايي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله نقش پروتئين S100B آستروسيتي بر تقويت حافظه در موش صحرايي :

مقاله نقش پروتئين S100B آستروسيتي بر تقويت حافظه در موش صحرايي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1388 در فیزیولوژی و فارماكولوژی از صفحه 371 تا 378 منتشر شده است.
نام: نقش پروتئین S100B آستروسیتی بر تقویت حافظه در موش صحرایی
این مقاله دارای 8 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله پروتئین S100B
مقاله یادگیری و حافظه
مقاله هیپو کامپ, موش صحرایی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: بابایی پروین
جناب آقای / سرکار خانم: جمال زاده لیلا
جناب آقای / سرکار خانم: كرامتی كیوان

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: پروتئین S100B، پروتئینی است كه از آستروسیت ها آزاد می شود و در کنترل ارتباط نوروگلیالی و احتمالا در حافظه و شکل پذیری سیناپسی نقش دارد. مطالعه ارتباط عملکردی دو سلول آستروسیت و نورون از اهمیت خاصی برخوردار است. در مطالعه حاضر اثر تزریق این پروتئین به درون هیپوكامپ بر روی یادگیری در موش های صحرایی مورد بررسی قرار گرفت.
روش ها: در این تحقیق از 40 موش صحرایی نر استفاده شد. حیوانات پس از جراحی و کانول گذاری دو طرفه در ناحیه CA1 هیپوکامپ و نیز 7 روز ریكاوری، تحت یادگیری احترازی غیرفعال قرار گرفتند (05 میلی آمپر، 100 هرتز، 5 ثانیه). بلافاصله پس از آموزش، 05 میكرولیتر پروتئین S100B، به صورت دو طرفه، در دوزهای مختلف (5 و 50 و 500 و 5000 نانوگرم) به گروه های آزمایشی و سالین به گروه كنترل تزریق شد . شاخص های یادگیری و حافظه شامل اولین تاخیر در پایین آمدن از سکو و کل زمان سپری شده بر روی سکو، 24 ساعت بعد سنجش شد.
یافته ها: تزریق 5 نانوگرم S100B، افزایش معنی داری را در شاخص اولین تاخیر در پایین آمدن از سکو (P<0.01) و نیز کل زمان سپری شده بر روی سکو (P<0.001) نشان داد و بطور شگفت آوری دوزهای 500 و 5000 نانوگرم این پروتئین، در مقایسه با گروه كنترل كاهش معنی داری را در هر دو شاخص فوق الذکر نشان دادند (P<0.001).
نتیجه گیری: نتایج ما نشان می دهد پروتئین آستروسیتی S100B، اثرات تعدیلی بر روی حافظه دارد، بطوریكه در دوز های نانوگرم حافظه را تسهیل، در حالیكه در دوزهای میكروگرم حافظه احترازی غیر فعال را تخریب می كند.

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله نقش پروتئين S100B آستروسيتي بر تقويت حافظه در موش صحرايي وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله نقش پروتئين S100B آستروسيتي بر تقويت حافظه در موش صحرايي