تاثير زهکشي بر بهبود هدايت هيدروليکي خاک اراضي شاليزاري

تاثير زهکشي بر بهبود هدايت هيدروليکي خاک اراضي شاليزاري

… دانلود …

تاثير زهکشي بر بهبود هدايت هيدروليکي خاک اراضي شاليزاري دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تاثير زهکشي بر بهبود هدايت هيدروليکي خاک اراضي شاليزاري کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تاثير زهکشي بر بهبود هدايت هيدروليکي خاک اراضي شاليزاري،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تاثير زهکشي بر بهبود هدايت هيدروليکي خاک اراضي شاليزاري :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : سومين کنفرانس بين المللي يافته هاي نوين در علوم کشاورزي، منابع طبيعي و محيط زيست

تعداد صفحات : 9

چکیده مقاله:

سیستمهای زهکشی زیرزمینی، شرایط مناسب برای کشت سالانه و ایجاد تنوع زراعی در اراضی شالیزاری شمال کشور را فراهم میکنند. این تغییرات ساختاری و مدیریتی، از طریق تاثیر بر هدایت هیدرولیکی اشباع و تخلخل موثر خاک، ساختمان خاک را تحت تاثیر قرار م یدهند. هدف از این تحقیق، برر سی اثر طولانی مدت سیستمهای مختلف زهکشی زیرزمینی عمق 0/9 0 و فاصله 30 متر: D0.9L30 عمق 0/65 و فاصله 30 متر:D0.65L30 و عمق 0/65 و فا صله 15 متر D0.65L15 بر هدایت هیدرولیکی میبا شد. مقادیر عمق سطح ایستابی و دبی زهکشها در فصول مختلف 1390 تا 1394بعد از نصب سیستمهای زهکشی زیرزمینی در اراضی شالیزاری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری اندازهگیری شد. مقدار هدایت هیدرولیکی با استفاده از روش زهآب خروجی و روابط هوخهات و گلوردام محاسبه شد. سیستمهای زهکشی ک معمق تاثیر بیشتری بر بهبود هدایت هیدرولیکی خاک در مقایسه با سیستمهای عمیقتر دا شتند . متو سط مقادیر هدایت هیدرولیکی حا صله با روش گلوور- دام درسیستمهای D0.9L30 ؛ D0.65L30 ؛ D0.65L15 به ترتیب به میزان 77 ، 40 و 39 درصد بیشتر از مقادیر متناظر با روش هوخهات بود.

اینک شما با جستجوی عبارت تاثير زهکشي بر بهبود هدايت هيدروليکي خاک اراضي شاليزاري وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
تاثير زهکشي بر بهبود هدايت هيدروليکي خاک اراضي شاليزاري