شيوع بيماري اسکاي مو در تاکستان هاي استان فارس

شيوع بيماري اسکاي مو در تاکستان هاي استان فارس

… دانلود …

شيوع بيماري اسکاي مو در تاکستان هاي استان فارس دارای 2 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد شيوع بيماري اسکاي مو در تاکستان هاي استان فارس کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي شيوع بيماري اسکاي مو در تاکستان هاي استان فارس،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن شيوع بيماري اسکاي مو در تاکستان هاي استان فارس :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : سومين همايش يافته هاي نوين در محيط زيست و اکوسيستم هاي کشاورزي

تعداد صفحات : 2

چکیده مقاله:

بیماری اسکای مو یکی از بیماریهای مهم انگور است که باعث اضمحلال چوب، خشک شدن درختان آلوده به بیماری می شود. علایم این بیماری به دو صورت مزمن و حاد قابل مشاهده است. درحالت مزمن، بافت چوب به توده ای پوسیده و اسفنجی و به حالت زرد کرم تا سفید تبدیل می شود. بافت پوسیده توسط یک خط ضخیم سیاه یا قهوه ای تیره احاطه و از بافت سالم جدا می شود.یکی از مهمترین علایم برگی بیماری اسکا وجود لکه های سبز روشن مدور یا نامنظم در بین رگبرگ ها یا در طول حاشیه برگ هاست که با پیشرفت بیماری به زرد، قرمز و قهوه ای تغییر رنگ می دهند.این بیماری یک بیماری کمپلکس است که با قارچ های مختلفی از بازدیومایکوت ها، اسکومایکوت ها همراه است. به منظور بررسی مهمترین عامل در شرایط خشکسالی، نمونه هایی با علایم اسکای از سراسر انگورکاریهای استان فارس جمع آوری شد، سپس جداسازی عامل بیماری بر روی محیط های کشت PDA و WA صورت پذیرفت و بر اساس کلیدهای رایج شناسایی انجام شد. مهمترین عامل بیماری Phaeoacremonium aleophilum تشخیص داده شد. در سالهای اخیر و با حادث شدن خشکسالی های پی در پی در استان فارس بیماری از تمام مناطق موکاری در استان شیوع داشته و خسارات زیادی به باغداران وارد نموده است. بنابراین برنامه های مدیریتی به منظور کاهش تهدید این بیماری در تاکستان ها بایستی مدنظر قرار گرفته شود.

اینک شما با جستجوی عبارت شيوع بيماري اسکاي مو در تاکستان هاي استان فارس وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
شيوع بيماري اسکاي مو در تاکستان هاي استان فارس