بررسي رابطه بين ميزان آموزش انتقال يافته و عملکرد فرد در سازمان هاي خدماتي؛ مطالعه موردي شرکت سايپا يدک

بررسي رابطه بين ميزان آموزش انتقال يافته و عملکرد فرد در سازمان هاي خدماتي؛ مطالعه موردي شرکت سايپا يدک

… دانلود …

بررسي رابطه بين ميزان آموزش انتقال يافته و عملکرد فرد در سازمان هاي خدماتي؛ مطالعه موردي شرکت سايپا يدک دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي رابطه بين ميزان آموزش انتقال يافته و عملکرد فرد در سازمان هاي خدماتي؛ مطالعه موردي شرکت سايپا يدک کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي رابطه بين ميزان آموزش انتقال يافته و عملکرد فرد در سازمان هاي خدماتي؛ مطالعه موردي شرکت سايپا يدک،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي رابطه بين ميزان آموزش انتقال يافته و عملکرد فرد در سازمان هاي خدماتي؛ مطالعه موردي شرکت سايپا يدک :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : دوازدهمين کنفرانس بين المللي مهندسي صنايع

تعداد صفحات : 11

چکیده مقاله:

در مقاله حاضر، به بررسی وجود رابطه معنی دار بین آموزش انتقال یافته پرسنل و امتیازات ارزیابی عملکرد آنها در شرکت سایپا یدک می پردازیم. جامعه آماری متشکل از کلیه پرسنل ستادی شرکت خدماتی سایپا یدک می باشد که با روش نمونه گیری طبقه بندی با تخصیص متناسب و به صورت تصادفی 130 نفر انتخاب شده اند. جهت سنجش میزان رابطه مذکور پرسشنامه ای که بر پایه مدل اصلاح شده هولتون طراحی گردیده، به کار گرفته شده است. در این مدل 16 متغیر در 4 حوزه انگیزش، عوامل ثانویه، عوامل محیطی و توانایی تعریف شدهاند. نتایج بدست آمده حاکی از آنست که تمام این عوامل در شرکت سایپا یدک از وضعیت مطلوبی برخوردار می باشند.نتایج نشان می دهد که تمامی 16 شاخص مدل در وضعیت مطلوب قرار دارند و رابطه معناداری بین دو متغیر اعتبار محتوی و تلاش برای انتقال با عملکرد فردی وجود دارد.

اینک شما با جستجوی عبارت بررسي رابطه بين ميزان آموزش انتقال يافته و عملکرد فرد در سازمان هاي خدماتي؛ مطالعه موردي شرکت سايپا يدک وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
بررسي رابطه بين ميزان آموزش انتقال يافته و عملکرد فرد در سازمان هاي خدماتي؛ مطالعه موردي شرکت سايپا يدک