بررسي نقش سرمايه انساني در بهره وري کل عوامل توليد

بررسي نقش سرمايه انساني در بهره وري کل عوامل توليد

… دانلود …

بررسي نقش سرمايه انساني در بهره وري کل عوامل توليد دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي نقش سرمايه انساني در بهره وري کل عوامل توليد کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي نقش سرمايه انساني در بهره وري کل عوامل توليد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي نقش سرمايه انساني در بهره وري کل عوامل توليد :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : سومين کنفرانس بين المللي حسابداري و مديريت

تعداد صفحات : 9

چکیده مقاله:

کاهش اهمیت برخورداری از منابع اولیه و نیروی کار به عنوان مزیت نسبی در برخورداری از رشد اقتصادی، توجه به مقوله بهره وری را به همراه داشته است. چرا که با مطالعات انجام شده بیشترین افزایش در محصول ناخالص ملی بر اثر بهبود در اثر بخشی و کیفیت نیروی انسانی و سرمایه به وجود می آید تا به کارگیری کار و سرمایه اضافی . همچنین معیار توسعه یافتگی هر کشوری به میزان بهره گیری مطلوب و بهینه از منابع و امکانات موجود در جهت نیل به اهداف اقتصادی آن بستگی دارد. بنابراین در این پژوهش به بررسی نقش سرمایه انسانی بر بهره وری کل با استفاده از روش گشتاور های تعمیم یافته GMM در منتخبی از کشورهای در حال توسعه طی دوره زمانی 2012 – 2002 پرداخت شده است. همچنین برای محاسبه بهره وری کل عوامل تولید از شاخص دیویژیا استفاده شده است. نتایج بیانگر رابطه مثبت و معنی داری بین سرمایه انسانی و بهره وری کل می باشد. همچنین هزینه های تحقیق و توسعه و واردات کالاهای با تکنولوژی بالا تأثیر مثبت و معنی داری بر بهره وری کل دارند. بنابراین طبق نتایج به دست آمده توجه به سرمایه انسانی به عنوان مهم ترین و تأثیرگذارترین عامل با ضریب 0.08 بر بهره وری کل باید مورد توجه قرار بگیرد.

پژوهشگر گرامی فایل کامل بررسي نقش سرمايه انساني در بهره وري کل عوامل توليد با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل بررسي نقش سرمايه انساني در بهره وري کل عوامل توليد دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.