ميزان توليد علوفه و دانه ارقام ارزن تحت تاثير زمان کاشت

ميزان توليد علوفه و دانه ارقام ارزن تحت تاثير زمان کاشت

… دانلود …

ميزان توليد علوفه و دانه ارقام ارزن تحت تاثير زمان کاشت دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ميزان توليد علوفه و دانه ارقام ارزن تحت تاثير زمان کاشت کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي ميزان توليد علوفه و دانه ارقام ارزن تحت تاثير زمان کاشت،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن ميزان توليد علوفه و دانه ارقام ارزن تحت تاثير زمان کاشت :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : دومين کنگره سراسري در مسير توسعه علوم کشاورزي و منابع طبيعي

تعداد صفحات : 5

چکیده مقاله:

یکی از گیاهان زودرس و سازگار به شرایط تنش خشکی ارزن میباشد. این گیاه با توجه به دوره رشد کوتاه، تولید ماده خشک و دانه مطلوبی را دارد و میتوان آنرا در کشت تابستانه مورد استفاده قرار داد. این تحقیق با هدف ارزیابی توان تولید ماده خشک و بذر ارقام جدید ارزن : باستان (ارزن دم روباهی) و پیشاهنگ (ارزن معمولی) و رقم محلی در زمانهای مختلف کشت (تابستانه) در سال 1392 و1393 در ایستگاه تحقیقات کشاورزی شهرکرد اجرا شد. برای این منظور ارقام ارزن در سه زمان 15 و 25 تیرماه و 4 مرداد ماه در قالب طرح اسپیلیت پلات با 3 تکرار در مزرعه کشت شدند. صفات مورد بررسی شامل میزان ماده خشک در زمان گلدهی، تعداد روز تا گلدهی،ارتفاع بوته و عملکرد بذر بودند. نتایج نشان داد که در تاریخ کاشت اول کمترین زمان تا گلدهی برای ارقام حاصل شد، همچنین بیشترین ماده خشک در زمان گلدهی، تولید بذر و ارتفاع بوته از این تاریخ بدست آمد. ارقام ارزن معمولی شامل پیشاهنگ و محلی بیشترین تولید دانه را در مقایسه با ارزن دم روباهی (باستان) در هر سه زمان کاشت داشتند. بطور کلی نتایج نشان داد که در تاریخ 15 تا 25 تیرماه بهترین زمان کاشت تابستانه ارزن معمولی (پیشاهنگ و محلی) از نظر تولید دانه در منطقه شهرکرد می باشد. این موضوع به دلیل تطابق مراحل رشدی و فیزیولوژیکی این گونه ارزن با فصل رشد از تیرماه تا مهرماه می باشد. همچنین 15 تیرماه میتواند به عنوان آخرین زمان کاشت رقم باستان مد نظر قرار گیرد.

اینک شما با جستجوی ميزان توليد علوفه و دانه ارقام ارزن تحت تاثير زمان کاشت وارد صفحه فروش فایل دانلودی ميزان توليد علوفه و دانه ارقام ارزن تحت تاثير زمان کاشت شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

ميزان توليد علوفه و دانه ارقام ارزن تحت تاثير زمان کاشت