بررسي ترموديناميکي و تحليل اگزرژي يک نيروگاه سيکل ترکيبي پيشرفته

بررسي ترموديناميکي و تحليل اگزرژي يک نيروگاه سيکل ترکيبي پيشرفته

… دانلود …

بررسي ترموديناميکي و تحليل اگزرژي يک نيروگاه سيکل ترکيبي پيشرفته دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي ترموديناميکي و تحليل اگزرژي يک نيروگاه سيکل ترکيبي پيشرفته کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي ترموديناميکي و تحليل اگزرژي يک نيروگاه سيکل ترکيبي پيشرفته،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي ترموديناميکي و تحليل اگزرژي يک نيروگاه سيکل ترکيبي پيشرفته :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : ششمين همايش علمي مهندسي فرآيند، پالايش و پتروشيمي

تعداد صفحات : 14

چکیده مقاله:

تحقیق و بهینه سازی سیکل های بخار به دلیل قدیمی بودن طراحی برخی نیروگاه ها (عدم مطابقت با تکنولوژی روز) و بیشترین سهم آن ها در تولید برق ایران، قابل توجه است. آنالیز اگزرژی همراه با قانون اول و دوم ترمودینامیک، این امکان را فراهم می سازد که روش مطلوب برای تحلیل سیستم های تبدیل انرژی و همچنین شناخت سطوح انرژی و فرآیندهای نامطلوب ترمودینامیکی سیستم های انرژی را بتوان یافت. آنالیز اگزرژی، ابزاری مفید برای ظاهر کردن تفاوت بین تلفات انرژی با برگشت ناپذیری های داخلی در یک پروسه است. تحلیل اگزرژی، روشی مناسب برای سنجش کارکرد اجزای پروسه است. با این روش می توان اگزرژی نقاطی را که در آن ها تبدیل انرژی صورت می گیرد، به دست آورد؛ راندمان اجزای سیکل را محاسبه کرد؛ همچنین می توان محل وقوع بیشترین تلفات را شناسایی و برای کاهش آن ها تلاش کرد.در این مقاله، نیروگاه سیکل ترکیبی پیشرفته گرمایش مجدد با ظرفیت بالا مورد بررسی قرار گرفته و با استفاده از معادلات بالانس جرم، انرژی و اگزرژی برای هر یک از اجزای سیکل، بازده اگزرژی و درصد بازگشت ناپذیری محاسبه شده است. همچنین نتایج حاصل از آنالیز اگزرژی ، بویلر را مهم ترین عامل نابودی اگزرژی معرفی می کند که 60 درصد از کل اگزرژی ورودی به سیکل را شامل می شود.

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی بررسي ترموديناميکي و تحليل اگزرژي يک نيروگاه سيکل ترکيبي پيشرفته وارد صفحه فروش فایل دانلودی بررسي ترموديناميکي و تحليل اگزرژي يک نيروگاه سيکل ترکيبي پيشرفته شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

بررسي ترموديناميکي و تحليل اگزرژي يک نيروگاه سيکل ترکيبي پيشرفته