مقاله تعيين ميزان مصرف قرص هاي پيشگيري از بارداري در حاملگي هاي ناخواسته و بررسي عوامل مرتبط با شکست آن

 مقاله تعيين ميزان مصرف قرص هاي پيشگيري از بارداري در حاملگي هاي ناخواسته و بررسي عوامل مرتبط با شکست آن

… دانلود …

مقاله تعيين ميزان مصرف قرص هاي پيشگيري از بارداري در حاملگي هاي ناخواسته و بررسي عوامل مرتبط با شکست آن دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تعيين ميزان مصرف قرص هاي پيشگيري از بارداري در حاملگي هاي ناخواسته و بررسي عوامل مرتبط با شکست آن کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تعيين ميزان مصرف قرص هاي پيشگيري از بارداري در حاملگي هاي ناخواسته و بررسي عوامل مرتبط با شکست آن،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تعيين ميزان مصرف قرص هاي پيشگيري از بارداري در حاملگي هاي ناخواسته و بررسي عوامل مرتبط با شکست آن :

مقاله تعيين ميزان مصرف قرص هاي پيشگيري از بارداري در حاملگي هاي ناخواسته و بررسي عوامل مرتبط با شکست آن که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در خرداد و تیر 1390 در مجله زنان مامایی و نازایی ایران از صفحه 1 تا 6 منتشر شده است.
نام: تعیین میزان مصرف قرص های پیشگیری از بارداری در حاملگی های ناخواسته و بررسی عوامل مرتبط با شکست آن
این مقاله دارای 6 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله حاملگی ناخواسته
مقاله پیشگیری ازبارداری
مقاله قرص های خوراکی جلوگیری از بارداری
مقاله شکست

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: موسوی فر نزهت
جناب آقای / سرکار خانم: حفیظی لیلی
جناب آقای / سرکار خانم: اشرف حامی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: بارداری ناخواسته با عواقب ناخوشایند جسمی و روانی برای مادر و جنین همراه است. بسیاری از موارد بارداری ناخواسته در زنانی ایجاد می شود که برای جلوگیری از بارداری به روش های بسیار مطمئن به ویژه قرص-های ضد بارداری خوراکی روی آورده اند. این پژوهش با هدف بررسی میزان مصرف قرص های ضدبارداری خوراکی در حاملگی های ناخواسته و بررسی عوامل مرتبط با شکست آن انجام شد.
روش کار: در این مطالعه توصیفی- تحلیلی 1000 خانم باردار که در سال های 1387-1386 برای زایمان به بخش مامایی بیمارستان امام رضا در مشهد مراجعه کرده بودند از نظر بارداری ناخواسته مورد بررسی قرار گرفتند سپس مادرانی که حین مصرف قرص های ترکیبی پیشگیری از بارداری حامله شده بودند، در مورد روش مصرف آن مورد پرسش قرار گرفتند. داده ها به کمک پرسشنامه ای شامل اطلاعات جمعیت شناختی و روش پیشگیری از بارداری جمع آوری و با نرم افزار SPSS (نسخه 115) تحلیل شد.
یافته ها: 345 درصد افراد مورد مطالعه حاملگی ناخواسته داشتند که 391 درصد آنها از روش های پیشگیری از بارداری استفاده می کردند. در حاملگی های ناخواسته رایج ترین روش پیشگیری از بارداری قرص های خوراکی بود (403%) که 197 درصد افراد آن را به طور صحیح مصرف می کردند. شایع ترین علت مصرف نادرست ترس از عوارض (422 درصد) بود. سن، سطح تحصیلات و وضعیت اقتصادی با شکست رابطه معنی دار داشت .(p<0.05)
نتیجه گیری: از آنجا که پرمصرف ترین روش قابل برگشت پیشگیری از بارداری قرص های ترکیبی هستند و مهم ترین عامل شکست ترس از عوارض است، آموزش مصرف صحیح و اطمینان دادن به مصرف کنندگان در خصوص عوارض دارو می تواند از بسیاری موارد بارداری ناخواسته پیشگیری کند.

اینک شما با جستجوی مقاله تعيين ميزان مصرف قرص هاي پيشگيري از بارداري در حاملگي هاي ناخواسته و بررسي عوامل مرتبط با شکست آن وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله تعيين ميزان مصرف قرص هاي پيشگيري از بارداري در حاملگي هاي ناخواسته و بررسي عوامل مرتبط با شکست آن شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله تعيين ميزان مصرف قرص هاي پيشگيري از بارداري در حاملگي هاي ناخواسته و بررسي عوامل مرتبط با شکست آن