مقاله نقدي بر شاخصهاي تعيين نخست شهري و ارايه شاخصي جديد (با نگاهي تحليلي بر شاخصهاي نخست شهري در ايران)

 مقاله نقدي بر شاخصهاي تعيين نخست شهري و ارايه شاخصي جديد (با نگاهي تحليلي بر شاخصهاي نخست شهري در ايران)

… دانلود …

مقاله نقدي بر شاخصهاي تعيين نخست شهري و ارايه شاخصي جديد (با نگاهي تحليلي بر شاخصهاي نخست شهري در ايران) دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله نقدي بر شاخصهاي تعيين نخست شهري و ارايه شاخصي جديد (با نگاهي تحليلي بر شاخصهاي نخست شهري در ايران) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله نقدي بر شاخصهاي تعيين نخست شهري و ارايه شاخصي جديد (با نگاهي تحليلي بر شاخصهاي نخست شهري در ايران)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله نقدي بر شاخصهاي تعيين نخست شهري و ارايه شاخصي جديد (با نگاهي تحليلي بر شاخصهاي نخست شهري در ايران) :

مقاله نقدي بر شاخصهاي تعيين نخست شهري و ارايه شاخصي جديد (با نگاهي تحليلي بر شاخصهاي نخست شهري در ايران) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1388 در جغرافیا و مطالعات محیطی از صفحه 25 تا 34 منتشر شده است.
نام: نقدی بر شاخصهای تعیین نخست شهری و ارایه شاخصی جدید (با نگاهی تحلیلی بر شاخصهای نخست شهری در ایران)
این مقاله دارای 10 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله نخست شهری
مقاله شاخص جدید
مقاله رتبه
مقاله اندازه
مقاله نظام شهری
مقاله ایران

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: موسوی میرنجف
جناب آقای / سرکار خانم: تقوایی مسعود

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هدف از این مقاله تشریح و تبیین نقاط قوت و ضعف شاخصهای نخست شهری عرضه شده و همچنین ارایه شاخص جدیدی برای تعیین نخست شهری است. مطالعه حاضر مشکلات و نارسایی های شاخص های نخست شهری را با نگاهی تحلیلی به تبیین وضعیت نخست شهری نظام شهری ایران طی سالهای 1385-1335 مورد بررسی قرار می دهد. روش پژوهش “توصیفی- تحلیلی” است. برابر بررسی های صورت گرفته تاکنون 6 روش برای تعیین میزان نخست شهری ارایه شده است. از اشکالات اساسی این روش ها بی توجهی به تمامی شهرهای نظام شهری مبتنی بر رتبه آنها است و دیگر این که اکثر این شاخصها به مبنای واحدی ختم نمی شوند. این ایرادات وارده سبب شده است که شاخصهای عرضه شده مفهوم و پایه نخست شهری را مورد تردید قرار دهند. بنابراین برای حل مشکل نگارندگان به ارایه شاخص جدیدی مبادرت نموده اند که منطبق بر الگوی رتبه اندازه بوده و قادر است ضعف شاخصهای ارایه شده را رفع نمایند. سپس وضعیت شاخص نخست شهری در نظام شهری ایران به مرحله آزمایش گذاشته شد که طبق شاخص جدید، وضعیت نخست شهری در ایران از سال 1335 تا 1365 روند صعودی داشته است و از سال 1365 تا 1375 روند نزولی و در سال 1385 به دلیل افزایش تعداد شهرها و تبدیل روستاهای بزرگ به شهر روند صعودی به خود گرفته است. در حالی که در شاخصهای قبلی از سال 1335 تا 1355 روند صعودی و از سال 1365 تا 1385 روند نزولی داشته است. وضعیت نظام شهری ایران بر مبنای الگوی رتبه اندازه نیز نتایج شاخص پیشنهادی را تایید می نماید.

پژوهشگر گرامی فایل کامل مقاله نقدي بر شاخصهاي تعيين نخست شهري و ارايه شاخصي جديد (با نگاهي تحليلي بر شاخصهاي نخست شهري در ايران) با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مقاله نقدي بر شاخصهاي تعيين نخست شهري و ارايه شاخصي جديد (با نگاهي تحليلي بر شاخصهاي نخست شهري در ايران) دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.