مقاله عوامل مؤثر بر ايجاد واحد حسابرسي داخلي در شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران

 مقاله عوامل مؤثر بر ايجاد واحد حسابرسي داخلي در شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران

… دانلود …

مقاله عوامل مؤثر بر ايجاد واحد حسابرسي داخلي در شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران دارای 15 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله عوامل مؤثر بر ايجاد واحد حسابرسي داخلي در شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله عوامل مؤثر بر ايجاد واحد حسابرسي داخلي در شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله عوامل مؤثر بر ايجاد واحد حسابرسي داخلي در شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران :

سال انتشار: 1394
محل انتشار: اولین کنفرانس بین المللی مدیریت و حسابداری با رویکرد ارزش آفرینی
تعداد صفحات: 15
نویسنده(ها):
فهیمه دهقانی – کارشناسی ارشد حسابداری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان
احمد خدامی پور – دانشیار حسابداری، دانشگاه شهید باهنر کرمان

چکیده:
تحقق هدفها و راهبردهای ارزش آفرین نیازمند سیستمهای دقیق و اطمینان بخش سنجش عملکرد و کنترل است، سازوکارهای مناسب برای پیشبرد ونتیجه گیری مطلوب از برنامه ها، لازمه تحقق برنامه ها و هدفهای تعیین شده است. راهبری اصولی و نظام مند این سازوکارها و اعمال کنترل اثربخش برای پیشبرد برنامه ها و تحقق هدفهای سازمانی مستلزم استقرار و بهره برداری از نظام حسابرسی داخلی است. برقراری و پیاده سازی حسابرسی داخلی نقطه شروع نظام مدیریت پیشرفته است.هدف اصلی این تحقیق، بررسی عوامل موثر بر ایجاد واحد حسابرسی داخلی در شرکتهای پذیرفته شده دربورس اوراق بهادار تهران می باشد. روش انجام تحقیق توصیفی بوده و جامعه آماری تحقیق شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران می باشد. برای آزمون فرضیه های پژوهش از رگرسیون لجستیک، استفاده شده است. نتایج نشان می دهد که وجود کمیته حسابرسی و تعداد سهامداران شرکت بر تشکیل واحد حسابرسی داخلی موثر بوده و دارای رابطه مثبت می باشند ولی سن و اندازه شرکت ارتباطی با ایجاد واحد حسابرسی داخلی ندارند. همچنین، نتایج نشان می دهد که ابلاغیه مورخ 91/12/9 مصوب سازمان بورس اوراق بهادار تاثیر چندانی بر تشکیل واحد حسابرسی داخلی نداشته است.

اینک شما با جستجوی مقاله عوامل مؤثر بر ايجاد واحد حسابرسي داخلي در شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله عوامل مؤثر بر ايجاد واحد حسابرسي داخلي در شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله عوامل مؤثر بر ايجاد واحد حسابرسي داخلي در شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران