مقاله بررسي برخي تجربه هاي جهاني در ساماندهي فضاهاي شهري

 مقاله بررسي برخي تجربه هاي جهاني در ساماندهي فضاهاي شهري

… دانلود …

مقاله بررسي برخي تجربه هاي جهاني در ساماندهي فضاهاي شهري دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي برخي تجربه هاي جهاني در ساماندهي فضاهاي شهري کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي برخي تجربه هاي جهاني در ساماندهي فضاهاي شهري،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي برخي تجربه هاي جهاني در ساماندهي فضاهاي شهري :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: اولین کنفرانس سراسری توسعه محوری مهندسی عمران، معماری، برق و مکانیک ایران
تعداد صفحات: 14
نویسنده(ها):
نازنین عباس پور – دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی معماری
فرح حبیب – سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس گروه معماری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز، ، اهواز، ایران

چکیده:
نظر به اینکه بافت های کهن و فرسوده شهری جزئی از پیکره اصلی شهر می باشند و به دلیل فرسودگی و عدم توجه به بهسازی ابقاء،نوسازی احیاء( و بازسازی)تخریب و ساخت مجدد این قبیل بافت ها و یا نا کارآمدی برنامه ها و طرح ها، پویایی و اثر بخشی اینمحدوده ها روز به روز کمتر شده و پیوستگی خود را با پیکره شهر از دست می دهند. این در حالی است که مرمت شهری بافت هایتاریخی، زمینه ساز استفاده موثر از منابع درونی شهر و حفظ ارزش های تاریخی، اقتصادی و اجتماعی این بافت ها خواهد گردید. در همین راستا کشور های مختلف روش های متفاوتی را برای ساماندهی این بافت ها در پیش گرفته اند و از آنجایی که ارزیابی طرح های مرمت شهری موجب آگاهی از کارایی اجرای این طرح ها شده و می تواند راهنمای مناسبی را برای برنامه ریزان بوجود آورد بررسیتجارب سایر کشورها و آگاهی از شیوه های اقدام و برنامه ریزی، اهداف و نتایج و دستاورد های آن ها می تواند کمک شایانی به اجرای طرح های مرمت شهری با درصد خطای پایین نماید. در پژوهش حاضر با استفاده از مطالعات کتابخانه ای و به کمک روش توصیفی- تفسیری به مطالعه و بررسی سه طرح مرمت شهری در کشورهای ایتالیا، امریکا و ایران می پردازیم. روش ها و برنامه ها، مسائل و مشکلات، راهکارها و نتایج و دستاورد های این پروژه ها را بیان می کنیم و در نهایت به عمده ترین دلایل موفقیت این طرح ها می پردازیم.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله بررسي برخي تجربه هاي جهاني در ساماندهي فضاهاي شهري روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله بررسي برخي تجربه هاي جهاني در ساماندهي فضاهاي شهري