مقاله مروري بر فرهنگ ساده زيستي و سبک زندگي برخي از بزرگان ديني منطقه سنقر و کليايي

 مقاله مروري بر فرهنگ ساده زيستي و سبک زندگي برخي از بزرگان ديني منطقه سنقر و کليايي

… دانلود …

مقاله مروري بر فرهنگ ساده زيستي و سبک زندگي برخي از بزرگان ديني منطقه سنقر و کليايي دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مروري بر فرهنگ ساده زيستي و سبک زندگي برخي از بزرگان ديني منطقه سنقر و کليايي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مروري بر فرهنگ ساده زيستي و سبک زندگي برخي از بزرگان ديني منطقه سنقر و کليايي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مروري بر فرهنگ ساده زيستي و سبک زندگي برخي از بزرگان ديني منطقه سنقر و کليايي :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: اولین کنگره ملی تفکر و پژوهش دینی
تعداد صفحات: 14
نویسنده(ها):
محمدحسین سعیدی – معاون آموزگار چند پایه ابتدایی، آموزش و پرورش، دبستان شهید سلطانی باباشیخعلی

چکیده:
دینی در جامعه نیاز و ضرورت امروز است و نباید از آن غافل شد علما و شخصیت های برجسته آنان دین محور و شکل گیری ارزش ها در جامعه هستند و معرفی آنان نیاز و ضرورت امروز جامعه است، عالمان دینی به مثابه چراغ های هدایت جامعه هستند که مسیر زندگی را روشن می کنند و بر جستگان این گروه باید بیش از شخصیت های دیگر که ادامه دهندگان راه انبیا و ائمه هستند، پیش تر به مردم معرفی شوند . شهرستان سنقر و اطراف آن به خصوص سنقر ازدیر باز به میمنت فضا و بزرگان مسکن عاشفان اهل بیت طاهرین رسول اکرم (ص) بوده و خواهد بود اصولا بلاد سنقر که شامل دو بخش کلیایی و فعله کری که سنقر د رآن بوده ، از روز اول جایگاه تشیع و عاشقان خاندان عصمت و طهارت بوده است . شهرستان سنقر و کلیایی، گهواره تمدن و در برگیرنده ی فرهنگ غنی و متعالی اسلامی و ایرانی از دیر باز به یمن وجودعلماء و اندیشمندانی بزرگ به سان خورشید بر فراز تاریخ درخشیده و آثارشان چراغ راه مونان و سالکان رهرو در طول اعصار و ادوار مختلف بودهد که با خدمات بزرگ خویش اسلام و تشیع را از گزند خوادث تحریف و تغییر نگاه داشته و برای معاصران و آیندگان، صراط مستقیم هدایت را ترسیم و هدف درست را نشان دادند. آنانی که با ترویج و تفسیر معارف و احادیث اهل بیت پیامبر(ص) مذهب ناجیه را معرفی و حجت را بر همه مردمان به خصوص مردم شریف منطقه تمام نمودند و بر سایر نحله های انحرافی خط بطلان کشیدند و با اریه آثار و خدمات ارزنده از خود در زمینه های مختلف ماندگار دریایی از نور پدید آورده که انوار درخشانشان آسمان تاریخ این مرز و بوم را تابان و تاریکی های جهل و نادانی را زدودهاست. اینان راه روشن و جراغ هدایت را برای نسل دوران خود و آیندگان در منطقه فروزان و پرفروغ نمودند و زمینه دین باوری و ولایتمداری در اتعقاد باطنی مردم به عرصه ظهور رسانده و شهر و دیارمان را به یمن با برکت خود به قم دوم مبدل ساخته اند . مردم و جوانان غیر تمند منطقه به تعصی ازوجودمبارک و رهنمودهای پیامتبر گونه این بزرگواران دین باوری و ولایت مداری خود را روز به روز پرنگ تر و با شور و علاقه و افر این اعتقاد قلبی خود را به رخ جهانیان می کشند . اگر تلاش و نعمت بی بدیع این علمان، فرزانگان، فرهیختگان و مفاخر در منطقه نمی بودند و مارا از علم و دانش ضریح زیبا و دلربا ی حقایق زایر نمی کردند و سینه های عطشناک را از زلال دریای معرفت سیراب و قلوب و دلهای تشنه و مشتاق معاف را خنکا نمی بخشیدند دل و وجودمان مقیم دل انگیز علم و دانش بی انتهای آنان نمی شد . بنابر این ثبت ، نگارش و بزرگداشت نام، اندیشه و سیره عالمان ، بزرگان و فرهنیحتگان منطقه به عنوان مرزبانان مکتب اسلام ناب محمدی (ص) بایسته و ضروری می باشد ، همان گونه که رهبر معظم انقلاب در این باره می فرمایند : سوابق و افتخارات علمی و فرهنگی و سایر افتخارات تاریخی یک شهر نشان دهنده استعدادهایی است که درحال حاضر از آن استعدادها باید کمال استفاده بشود. من معتقدم در هر منطقه ای روی نام پر افتخار مفاخر و چهره های علمی و فرهنگی آن شهر تکیه کنیم ، و لذا با اعتقاد باطنی ، بزرگ داشت نام، اندیشه ، یاد و سیره علما ، بزرگان دینی و مفاخر منطقع که به عنوان مرزبانان اسلام ناب محمدی(ص) بر قلل بلند ایستاده و خرد از درک مقام و مرتبتشان عاجز است . با ارائه مقاله تحقیقی ، پژوهشی به تبیین و اشاعه ابعاد فکری و شخصیتی آنان در فکر و اعتقادات دینی مردم منطقه (سنقر) مبادرت شده است.

اینک شما با جستجوی مقاله مروري بر فرهنگ ساده زيستي و سبک زندگي برخي از بزرگان ديني منطقه سنقر و کليايي وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله مروري بر فرهنگ ساده زيستي و سبک زندگي برخي از بزرگان ديني منطقه سنقر و کليايي شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله مروري بر فرهنگ ساده زيستي و سبک زندگي برخي از بزرگان ديني منطقه سنقر و کليايي