مقاله بررسي معيارهاي زيبايي شناسي در طراحي مجتمعهاي مسکوني

 مقاله بررسي معيارهاي زيبايي شناسي در طراحي مجتمعهاي مسکوني

… دانلود …

مقاله بررسي معيارهاي زيبايي شناسي در طراحي مجتمعهاي مسکوني دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي معيارهاي زيبايي شناسي در طراحي مجتمعهاي مسکوني کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي معيارهاي زيبايي شناسي در طراحي مجتمعهاي مسکوني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي معيارهاي زيبايي شناسي در طراحي مجتمعهاي مسکوني :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: اولین کنگره بین المللی افق های جدید در معماری و شهرسازی
تعداد صفحات: 10
نویسنده(ها):
زهرا الهوئی نظری – دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران غرب، گروه معماری، تهران، ایران
فریبرز دولت آبادی – دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران غرب، گروه معماری، تهران، ایران

چکیده:
مجتمعهای مسکونی گستردهترین عناصر و تاثیرگذارترین عوامل زیبایی منظر در یک شهر می باشند، نابسامانی و اغتشاش حاصل از این کویهای مسکونی در بسیاری از شهرهای ایران به مرز شکنندهای رسیده است. در ایجاد اغلب مجتمعهای مسکونی همواره از توجه به بسیاری از اصول ومعیارهای معماری و شهرسازی و ارتباط آن با نیازهای روحی و باطنی و حس زیبایی شناسی افراد کاسته شده است. بسیاری از این واحدهای مسکونی با حجمهای زمخت، خشن و ناموزون در جلوه و نمای خود خشونت را ترویج کرده و باعث شده که سراپا، شکل و قامت بسیاری از شهرهای بزرگ به قبرستان سنگ، آهن و شیشه و بتن تبدیل شود. این مقاله با جستاری کوتاه به بررسی مبانی نظری مرتبط با ابعاد و معیارهای زیبایی شناسی در مجتمعهای مسکونی پرداخته است. تحقیق حاضر با استفاده از مطالعات نظری، بررسی و تحلیل تحقیقات انجام شده قبلی در این زمینه، عوامل اصلی معیارهای زیبایی شناسی بر شکلگیری مجموعههای مسکونی را در دو بعد کالبدی و نمادین بررسی و دسته بندی نموده است. نتایج حاصل از این تحقیق بیانگر آن است که توجه به این اصول در طراحی و برنامهریزی میتواند باعث ارتقا کیفی فضاهای شهری و مطلوبیت مجموعههای مسکونی گردد.

اینک شما با جستجوی مقاله بررسي معيارهاي زيبايي شناسي در طراحي مجتمعهاي مسکوني وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله بررسي معيارهاي زيبايي شناسي در طراحي مجتمعهاي مسکوني شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله بررسي معيارهاي زيبايي شناسي در طراحي مجتمعهاي مسکوني