مقاله مديريت يکپارچه ؛ راهکار توسعه پايدار شهر تهران

 مقاله مديريت يکپارچه ؛ راهکار توسعه پايدار شهر تهران

… دانلود …

مقاله مديريت يکپارچه ؛ راهکار توسعه پايدار شهر تهران دارای 19 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مديريت يکپارچه ؛ راهکار توسعه پايدار شهر تهران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مديريت يکپارچه ؛ راهکار توسعه پايدار شهر تهران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مديريت يکپارچه ؛ راهکار توسعه پايدار شهر تهران :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: اولین همایش ملی شهرسازی و معماری در گذر زمان
تعداد صفحات: 19
نویسنده(ها):
محمدتقی رضویان – عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی
زهرا سمندی – دانشجوی کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی روستایی دانشگاه شهید بهشتی
مریم صالحی – دانشجوی کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی روستایی دانشگاه شهید بهشتی

چکیده:
شهر سیستمی پویا است که عملکرد ساختارهای آن پیوسته با هم در تعامل است. مدیریت چنین سیستمی و رسیدن به پایداری مستلزم هماهنگی و یکپارچگی است. مدیریت یکپارچه شهری مفهومی است که در برابر چندگانگی مراجع و عناصر مداخله گر در حوزه مدیریت شهری شکل گرفته است و با تداعی مفهوم حکومت محلی در پی ساماندهی حوزه مدیریت شهری در چارچوب سیستمی مشخص و جامع و با عناصری به هم پیوسته و یکپارچه می باشد. تجربه بسیاری از کشورها نیز گویای این واقعیت است که دستیابی به توسعه پایدار شهری مستلزم سیستم مدیریت شهری یکپارچه در سطوح مختلف سیاستگذاری، برنامه ریزی، تصمیم سازی، تصمیم گیری و اجراست. در نظام مدیریت شهری تهران سازمان ها و دستگاههای متعددی با وظایف خاص خود عهده دار بخشی از وظایف مدیریت شهری هستند.اینگونه مدیریت منجر به شکل گیری اجزای جدا و غالبا متضاد در شهر شده و به دلیل عدم هماهنگی میان این بخش ها مشکلاتی از جمله کاهش کارایی ، موازی کاریها، دوباره کاریها، ایجاد تشکیلات عریض و طویل اداری و غیره رخ داده است. در نتیجه برای یکپارچگی این سازمان های مختلف، هماهنگی عملکرد آن ها و به عبارتی یکپارچگی مدیریت شهری تهران به ایجاد سطح حکومت محلی نیاز است.

پژوهشگر گرامی فایل کامل مقاله مديريت يکپارچه ؛ راهکار توسعه پايدار شهر تهران با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مقاله مديريت يکپارچه ؛ راهکار توسعه پايدار شهر تهران دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.