مقاله ارايه يک روش جديد پرتوسازي براي سامانه هاي سوناري

 مقاله ارايه يک روش جديد پرتوسازي براي سامانه هاي سوناري

… دانلود …

مقاله ارايه يک روش جديد پرتوسازي براي سامانه هاي سوناري دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارايه يک روش جديد پرتوسازي براي سامانه هاي سوناري کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله ارايه يک روش جديد پرتوسازي براي سامانه هاي سوناري،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارايه يک روش جديد پرتوسازي براي سامانه هاي سوناري :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: اولین همایش ملی سامانه های هوشمند دریایی
تعداد صفحات: 6
نویسنده(ها):
امیرمسعود مشکسار –

چکیده:
کشف و تعیین موقعیت موانع و اهداف در محیط زیرآب با استفاده از سامانه های سوناری انجام می شود. سونارها اغلب با مشکل حضور سیگنالهای تداخلی مواجه می شوند. در این شرایط، راه حل پیشنهادی استفاده از روشهای پرتوسازی است. روشهای بهینه آماری، تحت شرایط وجود اختلال قوی در نزدیکی سیگنال مطلوب عملکرد مطلوبتری نسبت به روشهای معمولی دارند و به صورت هوشمند سعی می کنند تداخلها را حذف نمایند. با این حال در شرایط وجود خطا، عملکرد روشهای بهینه و هوشمند پرتوسازی با مشکل مواجه می شود. به طور معمول در سامانه های سونار فضای اطراف با استفاده از روشهای جهت یابی جستجو می شود و مکان (جهت) منابع سیگنال در محیط مشخص می گردد. در این مقاله یک روش جدید برای پرتو سازی بهینه و مقاوم معرفی شده است که در آن با استفاده از اطلاعات بدست آمده از روشهای جهت یابی، ماتریس همبستگی فضایی نویز و تداخل بازسازی می شود. بر اساس روش پیشنهادی دو پرتوساز بهینه و مقاوم پیشنهاد شده اند. در پرتو ساز اول فرض شده است که در سامانه سونار از روش جهت یابی MUSIC برای تعیین مکان سیگنالها استفاده شده است. در پرتوساز دوم، فرض شده است که در سامانه سونار برای جهت یابی از پرتوساز معمولی استفاده شده است. با استفاده از شبیه سازی در شرایط مختلف عملکرد پرتوسازهای پیشنهادی اول و دوم با برخی پرتوسازهای بهینه و مقاوم مقایسه شده اند. نتایج عملکرد هر دو پرتوساز پیشنهادی به ازای مقادیر مختلف نسبت سیگنال به نویز و با وجود خطا در جهت سیگنال مطلوب و نیز کم بودن تعداد نمونه ها، بهتر از سایر روشها می باشد.

اینک شما با جستجوی مقاله ارايه يک روش جديد پرتوسازي براي سامانه هاي سوناري وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله ارايه يک روش جديد پرتوسازي براي سامانه هاي سوناري شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله ارايه يک روش جديد پرتوسازي براي سامانه هاي سوناري