مقاله بررسي تنوع گونه اي گياهان علفي در ارتباط با عوامل خاکي و فيزيوگرافي (مطالعه موردي: بخشي از منطقه جنگلي حفاظت شده هلن در استان چهارمحال و بختياري)

 مقاله بررسي تنوع گونه اي گياهان علفي در ارتباط با عوامل خاکي و فيزيوگرافي (مطالعه موردي: بخشي از منطقه جنگلي حفاظت شده هلن در استان چهارمحال و بختياري)

… دانلود …

مقاله بررسي تنوع گونه اي گياهان علفي در ارتباط با عوامل خاکي و فيزيوگرافي (مطالعه موردي: بخشي از منطقه جنگلي حفاظت شده هلن در استان چهارمحال و بختياري) دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي تنوع گونه اي گياهان علفي در ارتباط با عوامل خاکي و فيزيوگرافي (مطالعه موردي: بخشي از منطقه جنگلي حفاظت شده هلن در استان چهارمحال و بختياري) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي تنوع گونه اي گياهان علفي در ارتباط با عوامل خاکي و فيزيوگرافي (مطالعه موردي: بخشي از منطقه جنگلي حفاظت شده هلن در استان چهارمحال و بختياري)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي تنوع گونه اي گياهان علفي در ارتباط با عوامل خاکي و فيزيوگرافي (مطالعه موردي: بخشي از منطقه جنگلي حفاظت شده هلن در استان چهارمحال و بختياري) :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: دومین همایش ملی تغییر اقلیم و تاثیر آن بر کشاورزی و محیط زیست
تعداد صفحات: 11
نویسنده(ها):
زهرا آرمان – دانشجوی کارشناسی ارشد جنگل داری، دانشکده منابع طبیعی و علوم زمین، دانشگاه شهرکرد
فاطمه علی یاری – دانشجوی کارشناسی ارشد جنگل داری، دانشکده منابع طبیعی و علوم زمین، دانشگاه شهرکرد
وفا محمودی نژاد – دانش آموخته کارشناسی ارشد جنگل داری، دانشگاه شهرکرد
حمدالله صادقی –

چکیده:
به منظور بررسی ارتباط تنوع گیاهان علفی در ارتباط با عوامل خاکی (شامل بافت و میزان مواد آلی) و عوامل فیزیوگرافی (ارتفاع ازسطح دریا، جهت دامنه و شیب) در منطقه جنگلی حفاظت شده هلن در استان چهارمحال و بختیاری، منطقه ای با مساحت 174 هکتار از این جنگل ها انتخاب شد. بعد از پیاده سازی 180 قطعه نمونه به ابعاد 1×1 متر به صورت تصادفی در عرصه، در مجموع 25 گونه علفی متعلق به 24 جنس و 9 خانواده در این قطعات نمونه شناسایی شد. نتایج نشان داد که در بین عوامل فیزیوگرافی جهت دامنه بر تنوع و غنای پوشش اثر معنی داری داشته است و حداکثر تنوع و غنا در جهت غربی و شمالی مشاهده شده است . نتایج همچنین نشان داد دامنه ارتفاعی اثر معنی داری بر تنوع و غنای پوشش علفی داشته و حداکثر غنا و تنوع زیستی در ارتفاعات 1900-1800 وجود دارد. در بین عوامل فیزیوگرافی اثر شیب بر تنوع و غنا معنی دار نبود. در بین عوامل خاکی نیز با در نظر گرفتن رابطه معنی دار غنا و تنوع زیستی با میزان ماده آلی خاک، خاک هایی با 4 تا 12 درصد ماده آلی بیشترین تنوع و غنا را نشان می دهند. بافت رسی نیز بیشترین غنا و تنوع گونه های علفی را نشان می دهد.

با سلام،محصول دانلودی مقاله بررسي تنوع گونه اي گياهان علفي در ارتباط با عوامل خاکي و فيزيوگرافي (مطالعه موردي: بخشي از منطقه جنگلي حفاظت شده هلن در استان چهارمحال و بختياري) آماده ارائه به شما پژوهنده عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل مقاله بررسي تنوع گونه اي گياهان علفي در ارتباط با عوامل خاکي و فيزيوگرافي (مطالعه موردي: بخشي از منطقه جنگلي حفاظت شده هلن در استان چهارمحال و بختياري) هدایت میشوید
مقاله بررسي تنوع گونه اي گياهان علفي در ارتباط با عوامل خاکي و فيزيوگرافي (مطالعه موردي: بخشي از منطقه جنگلي حفاظت شده هلن در استان چهارمحال و بختياري)